Zalety styropianu grafitowego

Zalety styropianu grafitowego

Renowa oferuje styropian granitowy, który dzięki licznym zaletom pozwala na przeprowadzenie prac dociepleniowych i remontowych. Jesteśmy hurtownią, działającą na rynku od 2016 roku. Siedzibą firmy jest Warszawa. Można sprawdzić nasz NIP, adres, przed złożeniem zamówienia.

Czym jest i jakie ma zalety styropian grafitowy Renowa?

Styropian o zawartości granitu jest ulepszoną wersją białego i charakteryzuje się większą izolacyjnością termiczną. Jest coraz częściej wybierany do ocieplenia budynków. Do głównych zalet materiału należą:

  • doskonałe właściwości termoizolacyjne – oszczędności na ogrzewaniu,
  • mniejsze zużycie materiałów – niższe koszty i krótszy czas montażu,
  • dostępność cieńszych płyt – lepsze doświetlenie pomieszczeń,
  • znikome ryzyko uszkodzeń – mniejsze obciążenie ścian,
  • uniwersalność – płyty wykorzystuje się wewnątrz i na zewnątrz budynków,
  • duża odporność na uszkodzenia i wilgoć – twardszy i wytrzymalszy od styropianu białego,
  • łatwość obróbki – styropian grafitowy można ciąć, szlifować i łączyć z różnymi materiałami,
  • bezpieczny dla zdrowia – styropian grafitowy jest ekologiczny.

Szeroki asortyment na stronie https://renowa24.pl/pol_m_styropian_rodzaj-styropianu_styropian-grafitowy-7420.html sprawia, że każdy klient jest stanie znaleźć w ofercie odpowiedni dla siebie produkt. Firma stosuje atrakcyjne i liczne promocje, a sprzedawcy mający duże doświadczenie oferują fachowe doradztwo od poniedziałku do piątku, odpowiadając na wszelkie pytania. W ciągu 30 dni od podpisania umowy transakcja może zostać anulowana. Szybkie dostawy i dogodne formy płatności to ukłon hurtowni w stronę klienta.

Gdzie ma zastosowanie styropian grafitowy?

Styropian grafitowy jest wybierany do ocieplenia domów w złym stanie technicznym i w zmodernizowanych budynkach. Stosuje się również do wysokiej jakości wykończenia wnętrz mieszkalnych i przemysłowych. Nadaje się do elewacji, stropodachów, dachów, fundamentów, poddaszy, tarasów, balkonów, posadzek i ścian. Styropianu grafitowego używa się przy remoncie budynków, ze względu prosty montaż płyt i liczne zalety. 

Materiałem wykańczane są również mieszkania i piwnice narażone na wilgoć, w celu zapobiegania powstawaniu pleśni i grzybów. Doskonałe parametry styropianu i nowe normy dotyczące energooszczędności obiektów, przekonują coraz więcej inwestorów do produktu. Styropian grafitowy ma lepsze właściwości termoizolacyjne niż biały, ale trzeba wybrać odpowiednią ofertę, ze względu na parametry.

Ocieplanie styropianem grafitowym z zachowaniem oryginalnych detali architektury

Styropian po raz pierwszy zastosowano w latach 60. ubiegłego wieku i od tej pory jest wykorzystywany w budownictwie. Technologia jednak nie stoi w miejscu i obecnie wykorzystuje się również z dodatkiem grafitu. Materiału używa się do zewnętrznych ścian, z uwagi na możliwość montażu cieńszych warstw ocieplenia, co doskonale wpływa na estetykę bryły budynku. Wewnątrz domów styropian grafitowy pozwala zaoszczędzić na metrażu, co jest szczególnie ważne w nieruchomościach o mniejszych powierzchniach. W biurach, butikach, garażach, piwnicach, kawalerkach czy warsztatach każdy centymetr ma znaczenie.

Różnorodność styropianu grafitowego pozwala wykorzystywać tego rodzaju produkt z zachowaniem oryginalnych detali architektury. Można tworzyć domy o prostych konstrukcjach, w minimalistycznych stylach. Kolorystyka materiału umożliwia łączenie go z bielą i czernią. Obecnie dominuje prostota, czystość elewacji, co harmonizuje ze stolarką okienną i drzwiową, ogrodzeniem i kostką brukową czy granitową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Tanie piece do ogrzewania węglowego

Węgiel jest tak drogi, że nawet przy obiecanych dopłatach od rządu jego cenę boleśnie odczują użytkownicy. Tegoroczna zima z pewnością nie będzie należała do łatwych ze względu na ogromne koszty…
Zobacz