Sypialnia w stylu nowojorskim – jak urządzić?

Elegancki, szlachetny i ponadczasowy – tak najkrócej można opisać styl wnętrz rodem z wieżowców na Manhattanie. Brzmi trochę jak charakterystyka nieśmiertelnego stylu klasycznego. I dużo w tym prawdy, bo aranżacje nowojorskie na klasyce bazują. Można powiedzieć, że styl nowojorski to nowoczesna amerykańska wersja klasyki. Co wyróżnia i czyni unikalnym styl amerykańskiej metropolii? I jak urządzić sypialnię, aby codziennie budzić się niczym w luksusowym apartamencie na ostatnim piętrze drapacza chmur? Dowiedz się więcej i stwórz wysmakowane i komfortowe, jak na Nowy Jork przystało, wnętrze.

Sypialnia w stylu nowojorskim – jak urządzić?

Sypialnia w stylu nowojorskim, podobnie jak każde inne pomieszczenie nawiązujące do tej stylistyki, powinna być przestronna, stonowana i komfortowa. Na podłodze najlepiej sprawdzą się deski lub geometrycznie ułożony parkiet. Ściany dobrze pomalować w odcieniach bieli, beżu lub szarości, a w oknach powiesić długie zasłony z ciężkich tkanin.

Jeśli chodzi o umeblowanie, dominują tu proste, klasyczne formy i oszczędne wzornictwo. Minimalistyczna zasada, według której mniej znaczy więcej, potwierdza się w nowojorskim stylu doskonale. Spokojna, neutralna baza aranżacji jest tłem dla eleganckich dodatków. Wśród nich na pierwsze miejsce trzeba wysunąć stylowe lampy. Dopuszczalne są złote i srebrne elementy, a także akcenty czerni i szkła, ale co najważniejsze w ascetycznej formie. W ilości dekoracji również należy bezwzględnie zachować umiar.

Wszelki przepych jest daleki temu stylowi. Uporządkowanie, jakie tu panuje, ułatwia wypoczynek, a przecież o to właśnie chodzi w sypialni. Na Manhattanie szybkie tempo życia jest tylko na ulicy. Sypialnia ma być miejscem wyciszenia i relaksu, miejscem, gdzie możemy się zdystansować wobec natłoku codziennych spraw, a ten trend temu bez wątpienia sprzyja.

Jakie łóżko do sypialni w stylu nowojorskim?

W stylu nowojorskim niezbędny jest centralny punkt. Aranżacja sypialni skoncentrowana jest wokół dużego komfortowego łóżka. Koniecznie musi być to model z tapicerowanym zagłówkiem o sporych rozmiarach. Zagłówek może być pikowany lub posiadać eleganckie przeszycia. Dobrze sprawdzą się też łóżka kontynentalne. Szeroką ofertę łóżek pasujących idealnie do różnorodnych stylów aranżacyjnych znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-19

Sprawdź:  Kiedy warto zainwestować w wieszak na ubrania na kółkach?

Wygodny materac jest, rzecz jasna, niezbędny, a należy go wybrać w zależności od własnych potrzeb i preferencji. Na łóżku nie powinno zabraknąć miękkich poduszek, najlepiej o geometrycznych wzorach. Styl nowojorski nie lubi bogatej, barokowej ornamentyki. Wybieramy jeden motyw i nie łączymy deseni. Po obu stronach łóżka powinny znaleźć się szafki nocne. Tu symetria, która wprowadza do wnętrza harmonię, jest bardzo ważna.

Jeśli chcesz się poczuć jak mieszkaniec eleganckiego apartamentowca przy Piątej w Alei w najdroższej i najbardziej prestiżowej dzielnicy Nowego Jorku, z pewnością możesz to zrobić, wprowadzając trend zza oceanu do swojej sypialni. Wniesiesz tym samym do mieszkania niebywały komfort i przekonasz się, że eleganckie wnętrze również może być bardzo nastrojowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Modne płytki do łazienki 2022

Czy w 2022 roku czeka nas rewolucja w kwestii dekoracji wnętrz łazienek? Zdecydowanie nie. Producenci glazury postawili w nowym sezonie na stylistykę zbliżoną do tej sprzed roku, a więc neutralne…
Zobacz

Czym jest analityczna waga łazienkowa?

Monitorowanie wagi nie należy do najprzyjemniejszych, jednak z pewnością jest konieczne, by cieszyć się dobrym zdrowiem. Waga umożliwia kontrolowanie procesu, jakim jest wzrost masy ciała i działanie najszybciej, jak się…
Zobacz

Zalety łóżka na antresoli

Czy łóżko na antresoli to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że jest to także rozwiązanie, które posiada pewne wady — jak wiele innych rzeczy.…
Zobacz