Bo życie trzeba sobie ułatwiać...Poznaj 5 sprawdzonych rad, dzięki którym stanie się łatwiejsze. Krótki poradnik o naprawach, oszczędności czasu, pieniędzy i Twojego zdrowia psychicznego

Bo życie trzeba sobie ułatwiać…Poznaj 5 sprawdzonych rad, dzięki którym stanie się łatwiejsze.

Życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Jeżeli też jesteście tego zdania, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik, gdzie przedstawimy Wam nasze ciekawe pomysły dzięki którym zaoszczędzicie, ale i zachowacie zdrowie psychiczne.

Krótki poradnik o naprawach, oszczędności czasu, pieniędzy i Twojego zdrowia psychicznego.

Zamiast nowych mebli wyremontuj stare

Jeżeli słyszysz, jak Twoja partnerka zaczyna mówić o remoncie i wymianie mebli, to znaczy, że czekają Was duże wydatki. Na szczęście w porę podjęte działanie może od nich uchronić. Otóż zamiast kupować nowe meble, możesz wyremontować stare i to za niewielkie pieniądze. Na samym początku musisz oczywiście dowiedzieć się w jakim stylu mają one być i na tej podstawie dokonać remontu. Tutaj potrzebna będzie okleina meblowa oraz nowe uchwyty. Warto zauważyć, że przyklejanie okleiny jest banalnie proste, przy czym wymaga odrobiny precyzji. Do wyboru są okleiny drewnopodobne, imitujące kamień, beton, czy też metal. Możecie wybrać również te na wysoki połysk bądź wzorzyste, np. z ornamentem. Do tego wymieńcie jeszcze uchwyty na nowe. Dzięki temu stare meble będą prezentować się jak nowe, a partnerki będą podziwiać Waszą kreatywność.

Gdy czeka Cię przeprowadzka

Samo zamieszkanie w nowym miejscu, większość z nas napawa radością, jednak pakowanie się już takie przyjemne nie jest. Oczywiście możecie zamówić firmę przeprowadzkową, która Was także spakuje. Jednak cena takiej usługi może być wysoka. Warto więc samodzielnie się spakować, przy czym tutaj najważniejsze jest planowanie. Zatem na samym początku będziecie potrzebować dużą ilość kartonów. Do ich zaklejania sprawdzi się niezawodna taśma akrylowa. Jeżeli będziecie przewozić delikatne przedmioty, nie tylko dekoracyjne, np. lustra, to musicie je odpowiednio zabezpieczyć. Tu sprawdzi się folia stretch, którą dodatkowo możecie zakleić taśmą akrylową, choć ma ona kleistą strukturę, w związku z czym nie będzie to niezbędne.

Sprawdź:  Piękno granitu i jego zastosowania – przewodnik po obrzeżach granitowych do Twojego ogrodu

Wymiana starych żarówek i sprzętów na energooszczędne

Koszty energii elektrycznej są nadal bardzo wysokie i niestety z roku na rok ciągle rosną. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na panele fotowoltaiczne, to choć wymień stare żarówki na nowe – energooszczędne. Wiele osób ciągle jeszcze ma w kartonach ich spore zapasy, choć już od kilku lat nie można kupować ich w sklepach. Taka żarówka może działać przez kilkanaście tysięcy godzin, zatem oszczędność jest widoczna „gołym okiem”. Ponadto zawsze świeci tym samym blaskiem i nie potrzebuje czasu na rozgrzanie się. Co jeszcze bardzo ważne możesz odpowiednio dobrać temperaturę barwową, zatem światło bardziej białe lub żółte, które będzie dopasowane do charakteru pomieszczenia. Możesz nawet zdecydować się na żarówki, których barwą można sterować, a to wszystko za niewielkie pieniądze. Warto jeszcze wymienić sprzęt na energooszczędny. Niezbędna jest lodówka czy pralka wysokiej klasy energetycznej, wszak z tych sprzętów korzystamy codziennie lub niemal codziennie. Można również wybrać energooszczędny piekarnik, a także zmywarkę i jednocześnie zadbać o mniejszy pobór wody i jej oszczędność.

Wymień stary piec na nowy

Jeżeli macie w domu jeszcze „starego kopciucha”, to i tak prędzej czy później będziecie musieli go wymienić. Zatem lepiej prędzej, tym bardziej że obecnie można uzyskać dofinansowanie do jego zakupu bądź też do wymiany całej instalacji. Przykładem jest tutaj program „Czyste powietrze”. A więc zróbcie coś dobrego dla siebie, dla powietrza, którym oddychacie Wy i Waszej dzieci i wymieńcie stary piec.

Malowanie we własnym zakresie

Naszą ostatnią radą jest zdecydowanie się na samodzielny remont, zamiast zatrudnianie malarza. Pomalowanie pokoju nie jest wszak bardzo skomplikowaną pracą, a dodatkowo możemy wszystko tak zabezpieczyć, by później sprzątania nie było bardzo dużo. Oczywiście przy wykonywaniu gładzi bez pyłu się nie obejdzie. Jeśli jednak decydujesz się jedynie na przemalowanie ścian, to naprawdę możesz to zrobić bez zbędnego kurzu i brudu. Wystarczy, że zabezpieczysz meble folią i przykleisz ją na brzegach taśmą akrylową. Cienką taśmę tego typu możesz zastosować również do oklejenia framug drzwi, czy listw przypodłogowych, bądź też przyklejenia folii na podłodze. Oszczędzisz dużo czasu na remoncie i będziesz cieszyć się dobrym efektem, jeśli wybierzesz farby silikonowe lub akrylowe o odpowiednim stopniu krycia. Nie trzeba wtedy kłaść wielu warstw i nie ma efektu łuszczącej się farby.

Sprawdź:  Czy warto kupować sprzęty RTV i AGD przez internet?

Życie należy sobie ułatwiać, a poprzez racjonalne inwestycje, a także naprawy wykonane na własną rękę możesz to zrobić. Pozostaje nam życzyć owocnej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like