Umywalka do łazienki ceramiczna czy dolomitowa?

Umywalka do łazienki ceramiczna czy dolomitowa?

Umywalka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej domowej łazienki. Od jej walorów estetycznych w dużej mierze zależy wystrój, jaki uda nam się uzyskać w łazience. Sam wygląd i estetyka umywalki to jednak nie wszystko! Jej trwałość i wytrzymałość oraz to, jak długo posłuży nam wybrane rozwiązanie, zależą bowiem od materiału, z którego wykonana została umywalka. Sprawdźmy, jakie rozwiązania mamy obecnie do wyboru!

Umywalki ceramiczne, czyli moc klasycznych rozwiązań

Większość umywalek łazienkowych dostępnych w sprzedaży jest wykonanych na bazie ceramiki łazienkowej. Jest to klasyczny materiał o pożądanych właściwościach użytkowych. Jego klasyczny kolor, gładka powierzchnia oraz wytrzymałość sprawiły, że większość osób nie wyobraża sobie łazienki bez umywalki ceramicznej. Nowoczesna ceramika posiada wiele zalet, które warto poznać, aby wiedzieć, dlaczego wykonana z niej umywalka jest doskonałym wyborem.

Umywalki ceramiczne są odporne na działanie wody i wilgoci, posiadają wysoką twardość oraz dobrą odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnię umywalki możemy bezpiecznie czyścić i dezynfekować nawet silnymi środkami chemicznymi, bez obaw o naruszenie struktury umywalki czy jej zniszczenie. Wysoka wytrzymałość i walory użytkowe umywalek ceramicznych idą w parze z ich przystępną ceną – umywalki ceramiczne nadal pozostają jednymi z najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

Decydując się na zakup umywalki ceramicznej, warto jednak pamiętać, że pomimo swojej wysokiej wytrzymałości, nie są to rozwiązania niezniszczalne. Warto więc korzystać z nich z ostrożnością. Właściwie traktowanie sprawi, że umywalka będzie dobrze służyła nam przez wiele lat i prędzej się znudzi niż będziemy mieli inny powód, by ją wymienić.

Umywalka dolomitowa – nowoczesny materiał i jego właściwości

Klasyczne umywalki ceramiczne to nie jedyne rozwiązania, w które możemy wyposażyć swoją domową łazienkę. W sprzedaży dostępne są bowiem także ich dolomitowe odpowiedniki, które pod wieloma względami przewyższają je zarówno pod kątem estetyki, jak i walorów użytkowych. Dolomit to specjalny materiał budowlany, który powstaje w wyniku połączenia zmielonej skały dolomitowej z żywicą poliestrową. Pod względem właściwości przypomina nieco granit, w przeciwieństwie do niego nie wymaga jednak impregnacji, gdyż nie posiada porów.

Umywalka dolomitowa jest rozwiązaniem trwałym, solidnym, wytrzymałym, a przy tym bardzo estetycznym wizualnie. Jako że dolomit jest materiałem bardzo podatnym na kształtowanie, wykonane z niego umywalki są dostępne w wielu rożnych, często bardzo fantazyjnych i ciekawych kształtach. Idealnie odnajdują się więc w nowoczesnych łazienkach, w których szczególnie pożądane są oryginalne, nowoczesne formy.

Co więcej, umywalkę dolomitową równie łatwo utrzymać w czystości, co jej ceramiczne odpowiedniki. Sporym atutem rozwiązań dolomitowych jest ich występowanie w szerokiej palecie kolorów, wzorów oraz wykończeń, co daje szerokie możliwości w zakresie dopasowania ich estetyki do wystroju każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Właściciele różnego rodzaju posesji niemal już na etapie budowy muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego ogrodzenia. W zależności od stylu architektonicznego obiektu, a także indywidualnych preferencji, mogą zostać wybrane różnego…
Zobacz

Tanie piece do ogrzewania węglowego

Węgiel jest tak drogi, że nawet przy obiecanych dopłatach od rządu jego cenę boleśnie odczują użytkownicy. Tegoroczna zima z pewnością nie będzie należała do łatwych ze względu na ogromne koszty…
Zobacz