Które baterie kuchenne będą pasować do mojego pomieszczenia

Które baterie kuchenne będą pasować do mojego pomieszczenia?

W większości domów i mieszkań kuchnia stanowi jedno z najważniejszych miejsc, ponieważ spędza się tam dużo czasu – gotuje, je posiłki, sprząta, itp. Warto więc zadbać o to, żeby była dla nas jak najbardziej funkcjonalna i zgodna z naszymi potrzebami – nie tylko praktycznymi, ale i estetycznymi. Przykładowo, wybierając baterie kuchenne powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dany model odpowiada naszym wymaganiom i ułatwi codzienne funkcjonowanie, ale także czy pasuje do reszty pomieszczenia wizualnie. O tym ostatnim aspekcie będzie traktować niniejszy artykuł.

Kuchnia w stylu boho lub modern classic

Jednym z najpopularniejszych obecnie stylów aranżacji wnętrz jest boho, który charakteryzuje się zwykle stonowanymi, ale ciepłymi barwami, stosowaniem naturalnych materiałów (jeśli nie w całym pomieszczeniu to przejawia się to często w dodatkach). Nie brak tu motywów etnicznych, wzorzystych elementów czy nieoczywistych form. Urządzając kuchnię w tym klimacie warto zaopatrzyć się, np. w lampę z juty czy rattanowe dekoracje. Te wszystkie elementy bardzo dobrze współgrają ze złotym kolorem, dlatego idealne baterie kuchenne dla stylu boho będą właśnie w tej barwie. Przykładem polecanego w tej charakterystyce produktu jest bateria zlewozmywakowa Essence DN 15 Brushed Cool Sunrise 30270GN0 Grohe od producenta znanego z tworzenia jakościowych towarów.

Ten model sprawdzi się także w przypadku stylu modern classic, który obecnie również jest bardzo modny. Łączone są w nim klasyczne i nowoczesne rozwiązania. W kuchni modern classic bardzo często stawia się na złote elementy, dlatego baterie kuchenne w tym kolorze to z pewnością dobry ruch.

Loftowy klimat a baterie kuchenne

Choć styl loftowy pojawia się w aranżacyjnych trendach już od kilku lat, w 2023 roku nadal jest to popularne rozwiązanie. Kuchnia w tym klimacie łączy ze sobą surowe elementy (najczęściej w postaci czarnych, matowych dodatków) przełamywane drewnem i drewnopodobnymi produktami. Z tego powodu, buszując w dziale “Baterie kuchenne” najlepiej skupić się na artykułach w czarnym kolorze. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie wyglądało bardzo spójnie i harmonijnie. Ciekawą propozycją dla stylu loftowego jest jednouchwytowa bateria zlewozmywakowa Concetto Stal Nierdzewna 31491DC0 Grohe, która wpisuje się w jego klimat.

Minimalizm w kuchni

Zwolennicy prostoty i powściągliwości aranżacyjnej z pewnością postawią na kuchnię w minimalistycznym stylu. Dominują tam surowe formy i kształty oraz oszczędność w zakresie barw. W pomieszczeniach tego typu króluje zwykle biel, czerń i szarość. Dodatki są najczęściej srebrne, ponieważ ten kolor nie rzuca się w oczy, nie dominuje przestrzenią. Nie będzie więc zaskoczeniem, że dla minimalistycznego stylu najlepiej sprawdzą się srebrne baterie kuchenne. Modną i subtelną propozycją dla takiej aranżacji jest bateria w zestawie startowym Grohe Blue Pure Eurosmart 30383000 Grohe.

Wybór baterii kuchennych powinien być poprzedzony odpowiednim researchem, zastanowieniem się nad funkcjami, które ułatwią nam ich codzienne użytkowanie, ale i dopasowaniem produktu do stylu pomieszczenia. Warto poświęcić dodatkowy czas na znalezienie modelu, który dobrze współgra z aranżacją całej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like