Parawany nawannowe- ciekawy element wnętrza łazienki

W małych łazienkach każde miejsce jest na wagę złota. Montaż wanny i prysznica bywa niemożliwy. Połączenie wanny z funkcjonalnością prysznica to pomysł, który poprawi funkcjonalność łazienki. Najważniejsze jest to, że nie trzeba rezygnować z wanny, wybierając między nią  a prysznicem. Jeżeli nie chcemy rezygnować z kąpieli w wannie, to warto zamontować parawan nawannowy.

 Czym jest parawan nawannowy?

Najkrócej rzecz ujmują, jest to osłonka montowana na wannę. Dzięki niej wanna zyskuje funkcję prysznica. Świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Wanna może mieć 2 metry długości i około metr szerokości. Maksymalna szerokość brodzika to 90 cm. W  łazience muszą się  znaleźć  toaleta i  umywalka, a także miejsce do przechowywania. Dlatego stajemy przed dylematem, z czego rezygnujemy. Idealnym rozwiązaniem  w tym przypadku wanna z parawanem nawannowym,. Dzięki temu zależności od potrzeb możemy albo skorzystać z szybkiego prysznica, albo delektować się długą kąpielą. Dzieci zdecydowanie bardziej wolą zabawę w wannie, niż szybki prysznic.

Następca osłonek prysznicowych

Parawany na wannę zastąpiły  zasłonki prysznicowe, które były mało funkcjonalne i  sprawiały sporo problemów, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Ich efekty wizualne, nie były zachwycające. Jeżeli część domowników woli wannę, a inni prysznic, to warto kupić parawan nawannowy, który zadowoli obie grupy użytkowników. Jego zaletą jest to, że montuje się go na wannie i tradycyjna wanna może stać się prysznicem. Parawan chroni przed zachlapaniem łazienki. Na rynku dostępne  są także wanny z dołączonym parawanem. Model parawanu o prostym kształcie znakomicie pasuje do wanien prostokątnych i pięknie wypisuje się w minimalistyczną i klasyczną aranżację łazienki.

Jak wybrać parawany nawannowe?

Na rynku są dostępne parawany ze szkła hartowanego i tworzywa sztucznego Konstrukcje montuje się na stelażu, zawiasach lub zawiasach ze wspornikiem przytwierdzanym do sufitu. Możemy wybrać modele przesuwne (dwu- lub trójdzielne) lub składane. Przy parawanie jednoczęściowym, prysznic montujemy po tej samej stronie co odpływ, na krótszym boku wanny. Parawany przesuwne lub składane, w całości zasłaniają wannę, więc tutaj mamy dowolność montażu natrysku. Decyzję dotyczącą natrysku trzeba podjąć jeszcze przed rozprowadzeniem rur z wodą.

Troszkę kłopotliwe czyszczenie

Niewielkie problemy mogą się pojawić przy czyszczeniu. Na szybach zostają ślady po wodzie. Wspomnianemu zjawisku zapobiega zaimpregnowanie (jest to opcja dostępna w producenta, która znacznie ułatwia korzystanie z parawanów) . Najwięcej zanieczyszczeń i kamienia zbiera się ramkach i na styku rantu wanny z parawanem. Najłatwiejsze do utrzymania w czystości są modele bezramowe, które sprawiają wrażenie niewidocznych.

Wanna z parawanem ma jeszcze jedną zaletę – może być  dodatkową przestrzenią do  zamontowania półek na kosmetyki lub wieszaka na ręcznik. Więcej na: lazienkaplus.pl/pl/parawany-nawannowe,16,53,c/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like