Rolety rzymskie – praktyczna dekoracja okien

Rolety rzymskie – praktyczna dekoracja okien

Dekoracja okien pełni dwie funkcje: dekoruje przestrzeń szklaną oraz chroni przed promieniami słonecznymi i wzrokiem sąsiadów. Rolety rzymskie zastępują zasłony i firany.  Ich cenioną przez użytkowników cechą jest to, że pasują w zasadzie do każdego stylu urządzania wnętrz. Rolety rzymskie polecane są do  pokojów dziennych i kuchni oraz wszystkich innych pomieszczeń, w których okna powinny być zacienione, ale jednocześnie dobrze doświetlone.

Bezinwazyjny montaż rolety

Zaletą rolet rzymskich jest bezinwazyjny montaż rolety. Nie wymaga wiercenia i nie tworzy bałaganu. Roletę można zamontować na dowolnej wysokości i nie trzeba się martwić, czy rama okienna ma jest za wąska lub za szeroka. Przed montażem rolety rama okienna musi być dokładnie oczyszczona, ponieważ od przygotowania ramy okiennej zależy prawidłowe umocowanie rolety. Roletę rzymską można bardzo szybko zdjąć przed myciem okna. Do bezinwazyjnego montażu rolety nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia. Założenie rolety odbywa się bez uciążliwego hałasu. A zatem, rolety rzymskie montaż bezinwazyjny, to coś naprawdę świetnego!

Rolety rzymskie na wymiar

Ofert rolet rzymskich jest ogromna. Pod względem rozmiaru bez trudu można dopasować roletę do potrzeb użytkownika. Dostępna jest oferta „rolet rzymskich na wymiar”, co oznacza,  że produkt może powstać na specjalne zamówienie klienta i jest dobierany do rozmiarów podanych przez zamawiającego. Barwy jaśniejsze stosowane są najczęściej przy lżejszych tkaninach, z kolei kolory ciemniejsze wybierane są do szycia rolet z grubszych tkanin. Przy dużych przeszkleniach rolety mogą być montowane podwójnie. Sprawdzają się także w oknach balkonowych. Modne kolory rolet rzymskich to wszelkie odcienie beżu, szarości i delikatnych brązów. Dużym zainteresowanie obserwuje się także roletami w odcieniach błękitu i zieleni. Z kolei do kuchni wybierane są rolety czerwone, a nawet różowe.  Rolety w jaśniejszych kolorach doskonale przepuszczają światło.  Rolety rzymskie na wymiar pozwalają na dostosowanie rozmiaru zasłony do wielkości okna. Możliwe jest dobrane rolety zarówno do łazienki, jak i do okna balkonowego w salonie.

Sprawdź:  Jaką centralę wentylacyjną wybrać do domu? Poznaj różne typy i ich zalety

Utrzymanie rolety w czystości

Wiele osób uważa, że firany są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż rolety rzymskie do salonu – wystarczy je zdjąć i wyprać. W przypadku rolet jest podobnie – trzeba je odpiąć  i wyprać w letniej wodzie z detergentem. 

Rolety do salonu – nowy wymiar estetyki

Pojawienie się rolet materiałowych zrewolucjonizowało asortyment zasłon okiennych. Rolety do salonu znakomicie prezentują się niezależnie od stylu urządzenia wnętrza. Zajmują mniej miejsca niż firany i nie tworzą wrażenia przesytu.  Rolety doceniają miłośnicy wnętrz minimalistycznych i klasycznych.

Rolety do salonu wprowadzają harmonię w aranżacji pomieszczenia.  To elegancka forma ozdoby okna. Cechuje je minimalizm formy i możliwość dopasowania długości do indywidualnych upodobań.  Do większości wnętrz pasują rolety w jaśniejszych kolorach. Rolety ciemniejsze polecane są do sypialni, gabinetów lekarskich oraz do łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak czyścić meble tapicerowane?

Wypoczynkowe meble tapicerowane to nieodłączny element wyposażenia każdego salonu. Posiadają wyjątkowe walory estetyczne, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Aby dobrze się prezentowały i służyły przez lata, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak…
Zobacz

Zalety łóżka na antresoli

Czy łóżko na antresoli to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że jest to także rozwiązanie, które posiada pewne wady — jak wiele innych rzeczy.…
Zobacz

Zalety styropianu grafitowego

Renowa oferuje styropian granitowy, który dzięki licznym zaletom pozwala na przeprowadzenie prac dociepleniowych i remontowych. Jesteśmy hurtownią, działającą na rynku od 2016 roku. Siedzibą firmy jest Warszawa. Można sprawdzić nasz…
Zobacz

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Właściciele różnego rodzaju posesji niemal już na etapie budowy muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego ogrodzenia. W zależności od stylu architektonicznego obiektu, a także indywidualnych preferencji, mogą zostać wybrane różnego…
Zobacz