Jak tanio i funkcjonalnie urządzić naszą łazienkę

Jak tanio i funkcjonalnie urządzić naszą łazienkę?

Coraz baczniejszą uwagę przykładamy do tego, aby urządzić łazienkę nie tylko w sposób funkcjonalny, ale również estetyczny. Nie zawsze możemy sobie jednak pozwolić na szaleństwa aranżacyjne, ponieważ ograniczają nas finanse. Jak tanio i funkcjonalnie urządzić naszą łazienkę? Jakie meble łazienkowe wybrać w takim przypadku? Oto pytanie, które chodzi po głowie wielu osób.

Ciekawe triki aranżacyjne

Jeżeli faktycznie ograniczają nas finanse, to zastosujmy kilka ciekawych trików, które nie wpłyną negatywnie na nasze odczucia estetyczne. Co więcej, nasza łazienka będzie w sposób ciekawy się wyróżniać, wzbudzając zachwyt innych osób. Zanim wstawimy meble łazienkowe, wykończmy podłogi, ściany i sufit.

Niekoniecznie musimy zdecydować się na to, aby łazienka w całości została wykończona płytkami. Tak, zapewniają one lepszą ochronę przed wilgocią. Tak, ich obecność, jak najbardziej na podłodze jest wskazana. Na ścianach też, ale nie oznacza to faktu, że trzeba wyłożyć całą ścianę. Równie dobrze możemy zakończyć kładzenie płytek w połowie lub też możemy stworzyć na ścianie ciekawą mozaikę.

Jakie meble do łazienki?

Jakie meble łazienkowe będą najlepsze? Do wyboru mamy kilka propozycji. Zawsze możemy wybrać nowy, ale tani komplet mebli łazienkowych z sieciowego salonu. Meble na indywidualne zamówienie są zdecydowanie droższe, więc tę opcję przy taniej łazience należy odpuścić. Jeżeli jednak nie podoba nam się nic w salonach łazienkowych, to może warto poszukać czegoś oryginalnego na…targu staroci.

Potem można pokusić się o samodzielną renowację, co jak się okaże, nie będzie nikomu sprawiać wielkich trudności. Jest to pomysł, który jest coraz częściej wykorzystywany przez osoby mające ograniczone finanse. Na targu staroci, czy nawet w sklepach z antykami można otrzymać meble do łazienki, które po odświeżeniu, będą nadal nam wiernie służyć. Podczas ich renowacji nie zapominajmy o tym, aby pokryć je odpowiednią warstwą wodoodporną. Takie zakupy na pewno sprawią nam ogromną radość oraz satysfakcję.

Wanna czy prysznic?

Nie jedna osoba marzy o tym, aby stać się posiadaczem kabiny prysznicowej i wanny. Jak najbardziej można zdecydować się na tego typu opcję. Zamiast szklanej kabiny prysznicowej, zdecydujmy się jednak na zasłonkę. Koszt takiej najtańszej kabiny prysznicowej to min. kilkaset złotych.

Najtańsza, biała zasłonka to wydatek rzędu 20 zł. Możemy nieco zaszaleć w tym temacie i zdecydować się na firankę z ciekawym nadrukiem, której koszt wynosi ok. 30 do maksymalnie 50 zł. Są różne firanki dostępne na rynku. Ich cena będzie na pewno zdecydowanie niższa od kabiny prysznicowej. Może w przyszłości, kiedy dorobimy się większej ilości pieniędzy, będziemy mogli pozwolić sobie na zakup szklanej kabiny prysznicowej.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli w tani sposób chcemy urządzić łazienkę, wszystko wykonajmy sami. Już dzięki temu uda nam się zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, którą musielibyśmy wydać na pracowników, czy też na architekta, który zaprojektowałby nam całe wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak czyścić meble tapicerowane?

Wypoczynkowe meble tapicerowane to nieodłączny element wyposażenia każdego salonu. Posiadają wyjątkowe walory estetyczne, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Aby dobrze się prezentowały i służyły przez lata, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak…
Zobacz

Czym jest analityczna waga łazienkowa?

Monitorowanie wagi nie należy do najprzyjemniejszych, jednak z pewnością jest konieczne, by cieszyć się dobrym zdrowiem. Waga umożliwia kontrolowanie procesu, jakim jest wzrost masy ciała i działanie najszybciej, jak się…
Zobacz