Meble do wąskiego przedpokoju

Meble do wąskiego przedpokoju

Wielu z nas musi mierzyć się z wyzwaniami związanymi z aranżacją wymagających pomieszczeń. Jednym z nich może być urządzenie wąskiego przedpokoju. Jak sobie z nim poradzić? Jakie meble wybrać w takiej sytuacji?

Pomysłowa aranżacja

W przypadku wąskiego przedpokoju standardowe rozwiązania mogą nie być odpowiednie. Wiele mebli może być zbyt głębokich, a pomysłowe dodatki mogą przytłaczać nietypową przestrzeń. Jak więc podejść do aranżacji wąskiego przedpokoju? Dobrze jest sięgnąć po pomysłowe sztuczki, takie jak odpowiednie rozmieszczenie luster, wzory na ścianie, które optycznie poszerzą przestrzeń czy jasne panele, które pomogą ją wizualnie powiększyć.

(Meble do przed[pkoju Wrocław – https://domar.pl/kategorie/przedpokoj/)

Dobrym pomysłem jest unikanie przytłaczających wzorów i trzymanie się raczej neutralnych kolorów. Nie bójmy się także zastąpić standardowych mebli czymś bardziej kreatywnym – nietypowymi wieszakami czy wielofunkcyjnymi ławeczkami, które mogą służyć również jako schowek na buty. Pamiętajmy jednak, że w tak wymagającej przestrzeni nie ma miejsca na pomyłki – cała aranżacja powinna być przemyślana.

Odpowiednia kolorystyka

Kolorystyka pomieszczenia ma naprawdę ogromny wpływ na jego postrzeganie. Dotyczy to także wąskiego przedpokoju. W takim przypadku lepiej jest unikać ciężkich, przytłaczających kolorów. Jeśli chcemy urozmaicić przestrzeń, dobrze jest postawić na pojedyncze akcenty, które nie zdominują jej wąskiego układu, a jednocześnie dodadzą charakteru i pozwolą uniknąć mdłej aranżacji. Trzeba jednak pamiętać, że główne skrzypce powinny grać jasne, neutralne kolory.

Dobrym pomysłem jest także przełamanie aranżacji ciekawą fakturą, na przykład tą przypominającą naturalne drewno. W takim przypadku doskonale sprawdzi się stylistyka skandynawska lub ta wpisująca się w coraz bardziej popularny nurt retro. Jeśli jednak nie wiemy, jaka kolorystyka sprawdzi się w naszym przedpokoju, dobrym pomysłem jest poszukanie inspiracji w sklepie meblowym.

Meble do wąskiego przedpokoju

Meble, które sprawdzą się w wąskim przedpokoju, różnią się od tych, które lepiej pasują do standardowego metrażu. Na szczęście wielu producentów postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów. Jeśli dysponujemy wąskim przedpokojem, najważniejsze jest poszukiwanie mebli o mniejszej głębokości. W ten sposób możemy cieszyć się, chociażby praktyczną szafą, która jednocześnie nie ograniczy nam przestrzeni do swobodnego poruszania się.

Sprawdź:  Wirtualny pokój studenta – internetowy niezbędnik żaka

Warto także zrezygnować ze standardowych drzwi w meblach na rzecz tych przesuwnych. Dzięki temu nie musimy martwić się, czy będziemy mogli swobodnie korzystać z naszej szafy. Dobrym pomysłem są także uchylne szuflady, którymi możemy zastąpić te standardowe. Są one przydatne zwłaszcza w szafkach na buty. Nie bójmy się także elementów, dzięki którym lepiej zorganizujemy przestrzeń – jest ona bardzo cenna w tak nietypowym pomieszczeniu.

Oświetlenie wąskiego przedpokoju

Podczas urządzania wąskiego przedpokoju ważne są nie tylko meble czy wybrane przez nas kolory, ale też oświetlenie. Często niestety do przedpokoju nie dostaje się odpowiednia ilość naturalnego światła, co może powodować klaustrofobiczne wrażenie w wąskim pomieszczeniu. Dlatego dobrze jest zadbać o oświetlenie. Zrezygnujmy z mocno punktowych źródeł światła.

Zadbajmy raczej o to, by całe pomieszczenie było równo, jasno oświetlone. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie kilku kinkietów lub plafonów, które jednocześnie są dyskretne i nie przytłaczają pomieszczenia. Popularnością cieszą się także taśmy LED. Jeśli nadal jednak mamy wątpliwości, jakie wyposażenie sprawdzi się w wąskim przedpokoju, dobrym pomysłem jest wybranie się do sklepu meblowego. W wielu miejscach m.in. w Galerii Wnętrz Domar znajdziemy ciekawe rozwiązania do nietypowych aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Komoda drewniana – jaką wybrać?

Komoda to mebel niezwykle praktyczny. Dzięki niej przechowywanie staje się znacznie łatwiejsze. Jaką jednak kupić, by zapewniała nam nie tylko funkcjonalność, ale i pięknie prezentowała się we wnętrzu? Dlaczego komody…
Zobacz