Jak zachować piękny naturalny charakter mebli ogrodowych?

Drewniane meble ogrodowe to nie tylko praktyczny element wyposażenia przestrzeni zewnętrznych, ale także ozdoba naszego ogrodu. Jednak, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, są one narażone na wiele szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV, wilgoć czy zmiany temperatur. Aby zachować ich naturalny charakter, warto zadbać o regularne czyszczenie oraz odpowiednią konserwację. Przydatny będzie m.in. dobry olej do drewna. Podpowiadamy jakie kroki warto podjąć, by zapewnić meblom ogrodowym długotrwałą ochronę i piękny wygląd.

Dlaczego należy konserwować meble ogrodowe?

Mebel ogrodowy to inwestycja, którą warto chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Wilgoć, promieniowanie UV, zmiany temperatur oraz szereg innych czynników może spowodować zniszczenie drewna i tym samym znacznie zmniejszyć trwałość przydomowego wyposażenia. Regularna konserwacja mebli pozwoli na zachowanie ich piękna i funkcjonalności na długie lata.

Jak dbać o meble ogrodowe?

Aby meble ogrodowe zachowały swój piękny naturalny charakter, należy regularnie je czyścić i konserwować. Do czyszczenia mebli ogrodowych najlepiej używać delikatnych specjalistycznych środków, które nie uszkodzą powierzchni drewna. Następnie warto zastosować odpowiedni olej do drewna, który zabezpiecza meble przed wpływem czynników zewnętrznych.

Olej do drewna – co warto wiedzieć?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, skutecznie chroniących naturalny materiał, z którego wykonane jest ogrodowe wyposażenie. Olej do drewna to jedno z najlepszych rozwiązań. Wnika on głęboko w strukturę drewna, zabezpieczając przed działaniem czynników atmosferycznych. Ponadto, pozwala na piękne podkreślenie struktury drewna, co sprawia, że meble ogrodowe prezentują się niezwykle estetycznie. Jeśli zależy nam na uzyskanie szlachetnego efektu dekoracyjnego, olej do drewna będzie świetnym wyborem.

Jak aplikować olej na meble ogrodowe?

Jeszcze przed zastosowaniem oleju do drewna należy dobrze przygotować powierzchnię mebli. Ważne będzie jej dokładne wyszlifowanie i odpylenie (stara powłoka powinna zostać całkowicie usunięta). Jeśli dane wyposażenie będzie po raz pierwszy malowane, jego powierzchnię trzeba najpierw zagruntować odpowiednim impregnatem.

Po wyschnięciu mebli można rozpocząć aplikację oleju do drewna. Najlepiej wykorzystać do tego pędzel z włosia naturalnego. Produkt powinien być dobrze wymieszany, by wszystkie składniki zostały połączone. Po nałożeniu oleju należy poczekać, aż wchłonie się on w drewno, a następnie usunąć nadmiar produktu za pomocą bawełnianej szmatki. Zwykle zaleca się nałożenie minimum dwóch warstw. Gotowa powłoka powinna być jednolita, gładka i bez tłustych plam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Komoda drewniana – jaką wybrać?

Komoda to mebel niezwykle praktyczny. Dzięki niej przechowywanie staje się znacznie łatwiejsze. Jaką jednak kupić, by zapewniała nam nie tylko funkcjonalność, ale i pięknie prezentowała się we wnętrzu? Dlaczego komody…
Zobacz

Meble do wąskiego przedpokoju

Wielu z nas musi mierzyć się z wyzwaniami związanymi z aranżacją wymagających pomieszczeń. Jednym z nich może być urządzenie wąskiego przedpokoju. Jak sobie z nim poradzić? Jakie meble wybrać w…
Zobacz