Wirtualny pokój studenta – internetowy niezbędnik żaka

Wirtualny pokój studenta – internetowy niezbędnik żaka

Obecnie studiowanie wygląda inaczej niż dwadzieścia lat temu. Do głosu doszły nowoczesne technologie i internet. Student nie musi marnować czasu, stojąc w kolejce do dziekanatu, aby załatwić sprawy administracyjne. Nie biega z dokumentami od jednego pokoju do drugiego.  Ma do dyspozycji internet i nie musi przejmować się papierologią. Ma czas na zajęcia, wykłady, pracę i swoje życie.

Nowe czasy – nowe technologie

Studia to bardzo ważny etap  w życiu. Przygotowują do zawodu, pracy i aktywności społecznej. Młodzi ludzie niekoniecznie wybierają studia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, ale kierują się przyszłością danego zawodu, możliwością znalezienia pracy i perspektywą wysokich zarobków.  Mają dużo większy wybór kierunków studiów i specjalizacji. Są zdecydowanie praktyczniejsi niż ich rodzice.  Zmieniły się też uczelnie, które postawiły na ułatwienia w kontakcie ze studentami i informatyzację. Student nie biega już z każdą poprawką pracy zaliczeniowej/magisterskiej do wykładowcy, wysyła e-mailem, korzystając ze swojego uczelnianego konta. Każda uczelnia udostępnia tak zwany wirtualny pokój studenta.

Czym jest wirtualny pokój studenta?

Sprawność komunikacji na uczelni jest kluczowa dla komfortu studentów i pracowników naukowych. O wiele łatwiej załatwia się sprawy administracyjne w jednym miejscu, nie wychodząc z domu, niż tracąc pół dnia, aby umówić się na zaliczenie, czy doręczyć do dziekanatu podanie o dodatkowy termin egzaminu. Od pierwszego dnia studiów, student ma dostęp do swojego wirtualnego konta, zwanego wirtualnym pokojem studenta. Jest to standard na wszystkich uczelniach w Polsce. Każdy student otrzymuje wygenerowane hasło i login do swojego konta. Jest to prywatne konto internetowe, przez które można uzyskać dostęp do pełnych informacji na temat toku studiów.  Osoba zalogowana do wirtualnego pokoju studenta ma dostęp do wszelkich podań i regulaminów. Może sprawdzić, czy ma uregulowane wszystkie opłaty, co jest ważne dla studentów uczelni prywatnych i studentów zaocznych. Przez wirtualny pokój studenta wysyłane są przypomnienia o zaleganiu z opłatami i ewentualne ostrzeżenia o konsekwencjach braku opłat.  Wirtualny pokój studenta zapewnia dostęp do planu zajęć, grafiku dyżurów pracowników naukowych i wirtualnego indeksu, gdzie można sprawdzić wszystkie zaliczenia.  Dostęp do wirtualnego pokoju studenta jest nieograniczony, możliwy przez całą dobę, z każdego miejsca, w którym jest dostęp do internetu.

Sprawdź:  Komoda drewniana - jaką wybrać?

Studenckie życie

Jedno nie zmieniło się pomimo upływu lat – studenci to ludzie, którzy kochają życie towarzyskie i chętnie biorą udział w różnego rodzaju imprezach, koncertach, festiwalach i konferencjach. Informacje o tych wydarzeniach są udostępniane w wirtualnym pokoju studenta. Na swoim internetowym koncie, użytkownik znajdzie oferty warsztatów, konkursów, pracy, staży i praktyk.

Wirtualne konto studenta znacznie ułatwia życie młodym ludziom, którzy zamiast marnować czas na załatwienie formalności, mogą skupić się na nauce i przyjemniejszych codziennych czynnościach.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Komoda drewniana – jaką wybrać?

Komoda to mebel niezwykle praktyczny. Dzięki niej przechowywanie staje się znacznie łatwiejsze. Jaką jednak kupić, by zapewniała nam nie tylko funkcjonalność, ale i pięknie prezentowała się we wnętrzu? Dlaczego komody…
Zobacz