Stoisz przed wyborem narożnika do salonu? Sprawdź nasz zakupowy poradnik!

Stoisz przed wyborem narożnika do salonu? Sprawdź nasz zakupowy poradnik!

Stoisz przed wyborem narożnika do salonu? Sprawdź nasz zakupowy poradnik!

Wystrój salonu musi być funkcjonalny i estetyczny. Powinien sprzyjać wypoczynkowi i dobremu samopoczuciu. W salonie przyjmujemy gości, odpoczywamy, spędzamy czas z domownikami w dowolny sposób. Pokój dzienny jest wizytówką całego domu/mieszkania. Narożniki w stylu nowoczesnym wyróżniają się minimalistyczną dekoracyjnością i prostą formą. Mogą stanowić dopełnienie aranżacji salonu lub stanowić centrum aranżacji tego pomieszczenia.

Kształt narożnika

Funkcjonalne narożniki do salonu zachwycają barwami, formą i lekkością. Doskonale wpisują się w styl klasyczny i wszelkie warianty stylu nowoczesnego.

Najpopularniejszymi kształtami narożników jest litera L i U. Wybierając kształt narożnika, warto kierować się potrzebami domowników oraz wielkością mebla. Najważniejsze, aby narożnik do salonu nie przytłaczał wnętrza i nie utrudniał poruszania się po pokoju. Narożniki są dopasowane do salonów różnej wielkości. Mebel powinien wzbogacać pokój estetycznie, a nie zagracać pomieszczenia.

Miękkość siedziska i oparcia

Funkcjonalny narożnik musi być przede wszystkim wygodny. Jeżeli narożnik ma być przeznaczony  także do  spania, powinien mieć sprężyny bonellowe, które zapewniają lepsze podparcie dla pleców i większą twardość. W przypadku narożnika, który będzie używany wyłącznie do siedzenia, dobrym rozwiązaniem będą sprężyny faliste.

Funkcjonalność: funkcja spania, pojemnik na pościel, regulowane zagłówki

Narożnik z funkcją spania to bardzo funkcjonalny mebel – zapewnia komfortowy odpoczynek w 100 procentach. Tworzy kącik wypoczynkowy. Do większego pokoju polecane są narożniki w kształcie litery U, do mniejszego w kształcie litery L, które można ustawić nawet w rogu pokoju. Najbardziej komfortowe modele są wyposażone w praktyczny pojemnik na pościel i regulowane zagłówki, które można dostosować do potrzeb użytkowników.

Tkanina obiciowa

Dla wygodnego korzystania z narożnika ma wpływ tkanina obiciowa. Mamy do wyboru skóry, eko-skóry i tapicerki z tkanin. Obicia typu velvet lub plecionki są bardzo miękkie w dotyku, a do tego trwałe. Jeżeli w domu jest zwierzę, to warto postawić na narożnik wyprodukowanych z tkanin łatwoczyszczących – wtedy sierść zwierzęcia nie będzie żadnym kłopotem.

Design i styl

Narożnik do salonu dopasowuje się do stylu wnętrza. Bardziej stonowany świetnie sprawdzi się we wnętrzu klasycznym. Nowoczesna forma narożnika to propozycja do salonów urządzonych w stylu minimalistycznym.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego
Narożnik z funkcją spania Belavio L

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie