Żaluzje drewniane - nie tylko funkcjonalność

Żaluzje drewniane – nie tylko funkcjonalność

Żaluzje to jedne z najchętniej wybieranych osłon okiennych. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Pasują do różnorodnych wnętrz i wyróżniają się wysoką estetyką. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się żaluzje wykonane z drewnianych lameli. Sprawdź, dlaczego warto wybrać je do osłaniania okien przed słońcem.

Żaluzje drewniane – poznaj ich największe zalety

Żaluzje drewniane to przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Dlatego coraz chętniej są wybierane przez osoby szukające ciekawych rozwiązań łączących w sobie praktyczne rozwiązania i wysoką estetykę. Są one na tyle ładne, że wiele osób decydując się na nie, rezygnuje już z dodatkowych dekoracji okiennych takich jak firanki czy zasłonki.

Jeżeli chodzi o inne zalety żaluzji wykonanych z drewnianych lameli, to warto wskazać na fakt, że dobrze zaciemniają one pomieszczenia po pełnym zaciągnięciu. Jest to szczególnie przydatne w sypialniach. Zwłaszcza tych położonych od północnej strony. Z uwagi na to, że drewno ma właściwości termoizolacyjne, pozwalają również w pewnym stopniu chronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Dlatego tego rodzaju żaluzje chętnie wybierane są do niewielkich pomieszczeń, a także pokoi położonych od południowej strony.

Żaluzje z drewnianymi lamelami – do jakich wnętrz pasują najlepiej?

Drewno to szlachetny materiał, który pasuje do różnorodnej stylistyki. Możesz zatem żaluzje drewniane wykorzystać w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Jeżeli chcesz mieszkanie czy dom urządzić w stylu skandynawskim czy rustykalnym, możesz postawić na naturalne odcienie drewna. Najlepiej jasne, które dodatkowo ocieplą pomieszczenie. Do aranżacji glamour, śródziemnomorskich czy skandynawskich, a nawet marynistycznych możesz wybrać żaluzje w białym kolorze. Natomiast do nowoczesnych, minimalistycznych i przestronnych wnętrz, możesz wybrać te pomalowane na czarno.

Zwróć uwagę na to, że możesz wybrać także szerokość lameli oraz rodzaj drabinki łączącej poszczególne elementy, co również wpływa na ostateczny wygląd produktu. Wszystkie możliwe warianty kolorystyczne możesz sprawdzić na stronie: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-50mm-4889.html. Dowiesz się tam również, które z elementów produktu możesz personalizować.

Co jeszcze warto wiedzieć o żaluzjach drewnianych?

Żaluzje drewniane są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Do ich regularnej pielęgnacji wystarczy jedynie sucha, delikatna szmatka dobrze zbierająca kurz. Trzeba tutaj pamiętać, że jeżeli chce się je wyczyścić z mocniejszych zabrudzeń, nie można doprowadzić do mocnego zawilgocenia. Żaluzji tego typu nie poleca się również do pomieszczeń o bardzo wysokim poziomie wilgotności. Może to bowiem wpłynąć niekorzystnie na wytrzymałość i wygląd lameli.

Warto tutaj też wspomnieć o tym, że istnieje możliwość wyboru sposobu sterowania żaluzjami. Oczywiście jednym z nich jest sterowanie ręczne. Natomiast osoby, które lubią nowinki technologiczne, na pewno zainteresują się możliwością sterowania żaluzjami przy pomocy pilota radiowego. Inną możliwością jest skorzystanie z aplikacji na urządzenia mobilne. Pozwala ona na zdalne kierowanie żaluzjami, nawet spoza domu.

Wiodącym producentem żaluzji drewnianych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like