Świeca sojowa – nastrojowo i ekologicznie

Świeca sojowa – nastrojowo i ekologicznie

Świece mają swój niewątpliwy urok – dodają wnętrzu ciepła, nastrojowości i romantyczności. Można je wykorzystać na romantyczną kolację we dwoje, do wróżenia na Andrzejki i jako zastępstwo światła, kiedy elektrownia z powodu awarii na parę godzin wyłączy prąd. Przed erą elektryczności, świece stanowiły jedno z najważniejszych źródeł światła. Dziś świece są głównie pięknym dodatkiem i doskonałą dekoracją wnętrza, która świetnie sprawdza się we wszystkich aranżacjach.  Świeca dekoracyjna powinna pięknie pachnieć i „nieść” swój aromat.

Ekologiczne światło

Gadżetów do dekoracji domu są tysiące. Wybór ogranicza jedynie wyobraźnia i potrzeby danej osoby. Ekologia we wnętrzach stała się modna już kilka lat temu. Przestała być modą, a stała się trendem i obowiązującym stylem życia dla wielu osób. Socjologowie obserwują wzrost postaw proekologicznych nie tylko w deklaracjach, ale także w codziennym życiu i wyborach zakupowych. Nic dziwnego, że ekologia zaczęła obowiązywać w dekoracji wnętrz i oświetlaniu mieszkania. Świece sojowe są produktem w 100% naturalnym, powstają wosku sojowego.  Najważniejsze jest to, że wosk pochodzi z soi z upraw ekologicznych, olejki eteryczne i zapachowe są również naturalne. Producenci świec sojowych zwracają uwagę na to, aby wszystkie składniki pochodziły z upraw wolnych od GMO. Świece sojowe to produkt, który do swojego mieszkania mogą wprowadzić weganie i wegetarianie – w ich składzie nie ma ani jednego składnika odzwierzęcego.

Alteranatywa wobec tradycyjnych świec

Świece sojowe mają wiele zapachów, które koją duszę i rozpieszczają nozdrza. To alternatywa dla świec z parafiny, ponieważ palą się nawet do 50% dłużej, a co najważniejsze są produkowane z produktów bezpiecznych dla środowiska naturalnego. Każda świeca sojowa ma swoją bazę kompozycji składającą się z dodanych olejków eterycznych. Są to naturalne woski roślinne, które są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego.  Najchętniej wybierane są zapachy to różnorodne płatki kwiatów w połączeniu z wanilią i egzotycznymi, leśnymi owocami, trawą cytrynową i innymi darami natury. Płatki kwiatów można wykorzystać także do ozdoby świec i do nadania im niepowtarzalnego charakteru. W zasadzie każdy może stworzyć świecę sojową na specjalnych warsztatach lub korzystając z przepisów zamieszczonych w internecie.

Drewniany knot

Świece sojowe, jak na produkt całkowicie ekologiczny przystało, mają knot wykonany z naturalnych materiałów, np.; drewna lub bawełny. Drewniany lub bawełniany knot sprawiają, że płomień świecy jest wyrazisty i tworzy przytulny nastrój. Przypomina ogień z kominka.

Świece sojowe nie są produktem masowym. Są tworzone w niewielkich manufakturach, wykonywane ręcznie. Jest to produkt unikatowy. Ich największą zaletą jest to, że podczas spalania nie wydzielają się związki rakotwórcze, jak to ma miejsce w przypadku świec parafinowych (parafina jest pochodną ropy naftowej). Świece sojowe to bezpieczna dla zdrowia alternatywa wobec tradycyjnych świec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like