Jak urządzić sypialnię w stylu art deco? Przydatne wskazówki

Jak urządzić sypialnię w stylu art deco? Przydatne wskazówki

Miłośnicy pomieszczeń, które z jednej strony są funkcjonalne, a z drugiej charakteryzują się niebanalną, przypominającą wręcz dzieło sztuki aranżacją, coraz częściej decydują się na urządzenie swoich mieszkań lub poszczególnych pomieszczeń takich jak na przykład sypialnia w stylu art deco. Jest to doskonałe rozwiązanie również dla miłośników luksusu i wypoczynku w otoczeniu pięknych przedmiotów. Jak jednak urządzić sypialnie w stylu art deco? Podpowiadamy.

Sypialnia w stylu art deco — czym się charakteryzuje?

Sypialnie w stylu art deco są obecnie coraz bardziej popularne, choć pomysł urządzania pomieszczeń w tym klimacie narodził się w latach 20 i 30 XX wieku. W takich wnętrzach dominują przede wszystkim geometryczne kształty, które są jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech tego stylu. Wyraźne, geometryczne kształty mogą dotyczyć dodatków takich jak na przykład koce, dywany, czy tapety jak i mebli. W sypialni świetnie sprawdzą się więc komody, szafki czy toaletki o wyraźnych kształtach.

Kolejną cechą charakterystyczną stylu art deco są kontrasty. Z tego powodu we wnętrzach takich stosuje się zarówno neutralne jak i nasycone kolory. Można wykorzystać dwa lub więcej odcieni, jednak muszą one ze sobą dobrze współgrać, ponieważ w sypialni musi panować spokój i harmonia. Wszystkie elementy te muszą łączyć się ze sobą w taki sposób, aby tworzyły spójną całość.

Jakie kolory i wzory pasują do sypialni w stylu art deco?

Do sypialni w stylu art deco można wprowadzić zarówno wyraziste jak i neutralne wzory i kolory. Najlepiej jeżeli są one ze sobą harmonijnie połączone. Warto postawić więc na butelkową zieleń, czerwień, granat a nawet czerń. Odcienie te mogą być zestawione np. z bielą, beżem i szarością. Choć ten styl nie boi się kontrastowych połączeń, to jednak sypialnia powinna być miejscem, w którym możemy w spokoju odpocząć. Dlatego najlepiej jeżeli wybierzemy do niej ściany i meble w neutralnych kolorach.

Sprawdź:  Dywany marokańska koniczyna - hit nowoczesnych wnętrz

Z kolei żywe odważne barwy warto wprowadzić w postaci dodatków, takich jak na przykład koce, pościel, poduszki, dywany czy zasłony na przelotkach. Decority to firma, która oferuje szeroką gamę doskonałej jakości tekstyliów domowych, dlatego warto przeglądnąć jej asortyment w poszukiwaniu idealnych dodatków do sypialni w stylu art deco. Ważnymi elementami w aranżacjach utrzymanych w tym klimacie są również wzory — mogą być eleganckie, przestawiać ornamenty roślinne czy figury geometryczne i występują w różnych odsłonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Dekoracja okna w kuchni

Dekoracja okna w kuchni to trudny temat, który niejednej Pani domu przysparza wiele problemów. Dzieje się tak, gdyż zależy nam, aby aranżacja nie tylko przykuwała wzrok i wkomponowała się w styl pomieszczenia, ale również była praktyczna,…
Zobacz

Czy beżowe dywany są odpowiednie do salonu?

W domu, gdzie codzienne obowiązki przeplatają się z chwilami odpoczynku, estetyka wnętrza odgrywa bardzo ważną rolę. Salon jest wizytówką domu, miejscem spotkań rodzinnych, relaksu oraz przyjmowania gości, więc wymaga szczególnej…
Zobacz