Ranking kotłów gazowych kondensacyjnych

Ranking kotłów gazowych kondensacyjnych

Wybór rodzaju ogrzewania jest bardzo ważny dla właścicieli budynków, w których nie ma centralnego ogrzewania z sieci miejskiej. Gaz jest paliwem tanim, a zasilane nim kotły mają dużą wydajność i zaspokajają potrzeby cieplne domowników. Wykorzystanie gazu do prywatnego centralnego ogrzewania jest tańszym rozwiązaniem niż kocioł węglowy. Warto postawić na nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne, które charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, łatwym montażem i bezpieczeństwem użytkowania.

Kryteria wyborów kotła

Na wielu portalach budowlanych, czytelnik znajdzie ranking kotłów gazowych kondensacyjnych, w których ocenia się: wydajność pracy, komfort obsługi, bezpieczeństwo użytkowania i sposób montażu. Powyższe czynniki są bardzo istotne przy wyborze kotła gazowego kondensacyjnego.  Jednak najważniejszym kryterium przy zakupie kotła jest wielkość  budynku i jego położenie. Inne zapotrzebowanie na ciepło ma budynek wolnostojący, a inne domy szeregowe. Kocioł gazowy powinien równomiernie dostarczać ciepło do ogrzania całego domu. Producenci dostarczają na rynek kotły gazowe różnych rozmiarów, aby klient mógł wybrać kocioł odpowiadający jego oczekiwaniom. Założenie kotła to wieloletnia inwestycja. Montaż kotła nieraz wymaga przeprowadzenia małego remontu i zmian w instalacji. Ranking kotłów gazowych kondensacyjnych może być dobrą wskazówką dla osób, które nie wiedzą, jaki kocioł najlepiej sprawdzi się w nich domu.

Fenomen kotła kondensacyjnego

Tradycyjne kotły gazowe niekondensacyjne wytwarzają spaliny, z których nie produkują energii cieplnej. Fenomen kotłów kondensacyjnych polega na wytwarzaniu ciepła także przy wykorzystaniu spalin. Dzięki temu są to urządzenia efektywniejsze od swoich poprzedników i pozwalają na ekonomiczne ogrzewanie domu. Kocioł kondensacyjny pozyskuje ciepło ze spalin w temperaturze niższej niż kocioł tradycyjny.

Grupy kotłów kondensacyjnych

Ranking kotłów gazowych kondensacyjnych zawiera trzy grupy urządzeń: kotły jednofunkcyjne, kotły dwufunkcyjne i kotły dwufunkcyjne z zasobnikiem.  Kotły jednofunkcyjne mają znaczne rozmiary. Podgrzewają nawet 100-200 litrów wody. Najlepiej instalować je w dużym pomieszczeniu, np.: w kotłowni. Kotły dwufunkcyjne łączą ogrzewanie domu z przepływowym podgrzewaczem ciepłej wody. Podgrzewają wodę na bieżące potrzeby i są przeznaczone do mniejszych pomieszczeń. Kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem podgrzewa wodę przepływowo dopiero wtedy, kiedy zostanie zużyta woda zgromadzona w zasobniku. Moc kotłów gazowych jest często podkreślana przez twórców rankingów kotłów gazowych kondensacyjnych. W domach jednorodzinnych montuje się kotły do mocy 27kW.

Sprawdź:  Nowoczesne płytki do łazienki, płytki zewnętrzne na schody a wszystko od firmy Paradyż

Rankingi kotłów gazowych kondensacyjnych to nie tylko porównanie produktów, ale także zaprezentowanie oferty potencjalnym nabywcom.  Ułatwiają zorientowanie się w rodzajach urządzeń i informują o parametrach, które należy uwzględnić przy wyborze kotła gazowego kondensacyjnego.  Każdy produkt porównywany w rankingu zawiera informację o cenie urządzenia.

1 comment
  1. Dzięki wielkie za porównanie. Przyda się, gdy będę się zastanawiać nad zmianami. Możliwe że na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Panele winylowe – obalamy mity!

Wraz z rosnącą popularnością paneli winylowych coraz więcej osób odkrywa ich niezwykłe zalety i praktyczne korzyści wynikające z ich użytkowania. Podłogi winylowe to nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale także doskonałe…
Zobacz

Jak wybrać płytki do salonu?

Podejmując decyzję o wyborze płytek do salonu trzeba wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób wykończenia, wzór czy kolorystyka. Wybór jest zatem znacznie trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. O czym…
Zobacz