Czym wyróżniają się produkty marki Arbiton

Czym wyróżniają się produkty marki Arbiton?

Marka Arbiton pojawiła się na rynku już ponad 20 lat temu, w 1994 roku. W tym czasie zdążyła sobie ona zaskarbić zaufanie oraz sympatię wielu klientów, dostarczając na rynek produkty najwyższej jakości. Obecnie Arbiton zajmuje się produkowaniem listw przypodłogowych, podkładów pod panele, podłóg winylowych oraz profili podłogowych. Warto zatem dowiedzieć się kilku informacji o każdym z tych produktów, które pozwolą na bliższe zapoznanie się z tą popularną na rynku marką.

Marka Arbiton pojawiła się na rynku już ponad 20 lat temu, w 1994 roku. W tym czasie zdążyła sobie ona zaskarbić zaufanie oraz sympatię wielu klientów, dostarczając na rynek produkty najwyższej jakości. Obecnie Arbiton zajmuje się produkowaniem listw przypodłogowych, podkładów pod panele, podłóg winylowych oraz profili podłogowych. Warto zatem dowiedzieć się kilku informacji o każdym z tych produktów, które pozwolą na bliższe zapoznanie się z tą popularną na rynku marką.

Listwy przypodłogowe marki Arbiton

Arbiton specjalizuje się między innymi w produkcji listw przypodłogowych. Obecnie w gruncie rzeczy w niewiele osób decyduje się na to, aby nie posiadać ich w swoim domu. Mają one bowiem wiele praktycznych funkcji. Między innymi zakrywają szczelinę dylatacyjną, chronią dolną część ściany, są także uzupełnieniem podłogi. Dlatego bez wątpienia warto posiadać je w swoim domu.

Wśród produktów marki można znaleźć takie listwy, jak chociażby listwy hybrydowe. Obecnie dostępne są dwa modele: VIGO 60 oraz VIGO 80. Występują one w wielu zróżnicowanych kolorach i posiadają praktyczne cechy. Wśród nich można wymienić między innymi to, że są one wodoodporne, montuje się je na klik bądź też na klej, stanowią barierę dla pyłów oraz kurzu. Ponadto cechuje je delikatna struktura drewna, którą można wyczuć nawet pod palcami. Jest ona także widoczna dla oka, a sama listwa charakteryzuje się dość dużą elastycznością, co także jest plusem.

Sprawdź:  Jak zaaranżować łazienkę z płytkami drewnopodobnymi?

Pośród uniwersalnych rozwiązań oferowanych przez markę są takie kolekcje jak: VEGA, STIQ, DORA, CAVARE, PAINT – IT oraz DIAMOND. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie dla typowych majsterkowiczów, mogą być właśnie listwy PAINT-IT. Jak sama ich nazwa wskazuje, nadają się one do bezpośredniego malowania. Często mamy dość duży problem z dopasowaniem listw pod względem kolorystycznym do podłogi, szczególnie jeśli kupujemy je w późniejszym okresie. W takim wypadku można natomiast je dowolnie malować i to także wtedy, gdy w późniejszym czasie zdecydujemy się na jakiś remont.

Jako iż marka Arbiton zajmuje się także wykonywaniem podłóg, niektóre oferowane przez nie listwy są do nich dopasowane pod względem kolorystycznym. Wybranie takiego rozwiązania jest bardzo optymalne, ponieważ wówczas wszystko świetnie ze sobą harmonizuje. Dopasowane kolorystycznie do podłóg Arbiton są listwy takie jak ONE 60 i ONE 80. Natomiast pozostałe listwy dostępne w kolorach to: INDO, LARS, MACK, LM 60 oraz LM 55.

Profile podłogowe – co oferuje marka Arbiton?

Wśród produktów marki, znajdują się również profile podłogowe. Color system to profile podłogowe, w czterech najpopularniejszych kształtach. Posiadają one jednak aż 34 wersje kolorystyczne co sprawia, że można je dowolnie dopasowywać do podłóg oraz listew marki.

Natomiast inny system, a mianowicie pro system, to profile bardzo precyzyjne i minimalistyczne. Posiadają one siedem kształtów i są dedykowane przede wszystkim profesjonalistom. Wśród profili marki Arbiton znaleźć możemy dylatacyjne, wyrównujące oraz schodowe.

Podkłady i panele winylowe marki Arbiton

Marka Arbiton posiada w swojej ofercie aż 30 podkładów podłogowych. Każdy z tych podkładów posiada oczywiście zupełnie inne właściwości, dlatego należy je dobierać do swoich potrzeb w sposób bardzo indywidualny. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że sprawdzi się on w naszym przypadku.

Sprawdź:  Obraz glamour – skąd bierze się jego magia w dekorowaniu wnętrz?

Jednym z oferowanych podkładów jest między innymi MULTIPROTEC 1000. Posiada on wiele różnych cech, ale najważniejszymi jest między innymi to, że świetnie sprawdza się on w przypadku montowania ogrzewania podłogowego. Poza tym zapewnia on także trwałość podłogi oraz komfort akustyczny. Są to w zasadzie jedne z podstawowych cech, które są w stanie nam zapewnić odpowiednie podkłady.

Wśród paneli podłogowych możemy natomiast wyodrębnić kilka kolekcji w nich: AMARON HERRINGBONE, AMARON WOOD DESIGN, AMARON XXL STONE DESIGN, LIBERAL, AROQ WOOD DESIGN oraz AROQ STONE DESIGN. Występują one przede wszystkim w bardzo różnorodnej i bogatej gamie kolorystycznej, dlatego każdy potencjalny klient jest w stanie spośród nich wybrać coś dla siebie.

Każda z tych kolekcji cechuje się czymś zupełnie innym. Warto natomiast przyjrzeć się choć jednej z nich, przykładowo AMARON WOOD DESIGN. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim świetnie imitują drewno, a duże rozmiary paneli sprawiają, że świetnie wyglądają one na podłodze. Najlepiej zatem będą sprawdzać się na dużych powierzchniach, co pozwoli na zobaczenie pełnego obrazu danego produktu.

Są one także szybkie i łatwe w montażu, dlatego można zrobić to samodzielnie bądź też przy pomocy jednej osoby. Są stosunkowo ciche oraz wodoodporne. Są to zdecydowanie jedne z ważniejszych cech, jakich możemy oczekiwać od naszej podłogi.

Obecnie mnóstwo osób interesuje się produktami marki Arbiton oraz w nie inwestuje. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ marka ta od lat działa na rynku i cały czas udoskonala swoje technologie. Ponadto jej plusem jest to, że ma ona bardzo szeroki wybór produktów i bogatą gamę kolorystyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like