Modne płytki do łazienki 2022

Modne płytki do łazienki 2022

Czy w 2022 roku czeka nas rewolucja w kwestii dekoracji wnętrz łazienek? Zdecydowanie nie. Producenci glazury postawili w nowym sezonie na stylistykę zbliżoną do tej sprzed roku, a więc neutralne i stonowane barwy. Jakie płytki łazienkowe będą modne w nadchodzących miesiącach? Sprawdź nasze podsumowanie dotyczące prognozowanych trendów!

Projektanci wnętrz już od ostatniego kwartału 2021 roku wiedzą, jakie płytki ścienne i podłogowe będą najmodniejsze w aranżacjach  łazienek. Skąd czerpią wiedzę? Jesienią odbywają się najważniejsze światowe targi branżowe, w tym Cersaie we Włoszech, a także swoje nowe kolekcje prezentują najważniejsi producenci glazury. Przekonaj się, jakie kafelki hiszpańskie czy włoskie będą najchętniej wybierane w 2022 roku. Najmodniejsze nowości już czekają na Ciebie w sklepie Dekordia.

Kafelkowe tapety ścienne

Nowością, która zachwyciła odwiedzających Cersaie 2021, były wielkoformatowe tapety tworzone z użyciem glazury. Niektórzy producenci postawili na wzory powstające dopiero po zestawieniu ze sobą kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu kafelek. Jakie dekory dominowały m.in. wśród kafelek hiszpańskich i włoskich? Przede wszystkim roślinne, ale nie – jak jeszcze kilka lat temu – z motywami roślin egzotycznych, a raczej roślin kwitnących znanych z naszych ogrodów, łąk czy lasów.

Szarość cementowa

Na branżowych targach nie zabrakło także gwiazdy ostatnich lat – glazury w odcieniach cementowej szarości. W 2022 roku modne będą szare kafelki gładkie i z fakturą imitująca porowatość zaprawy cementowej. Szczególną popularnością cieszyć się będą duże formaty – zarówno w przypadku płytek ściennych, jak i podłogowych. Stosując wielkoformatowe płytki rektyfikowane, uzyskasz efekt jednolitej, bezfugowej powierzchni, dzięki której wnętrze wyda się przestronniejsze. Podoba Ci się taki efekt? Wybierz płytki Geotiles, np. Cemento, Carnaby, Studio, Spire, Adine, Lavica.

Nie tylko biały kamień

Wzorem, który towarzyszy nam w aranżacji łazienek od kilku lat, jest kamień naturalny. W 2022 roku nadal zainteresowaniem projektantów i inwestorów cieszyć się będą płytki zarówno z tego surowca, jak również ich doskonałe imitacje z gresu lub glazury. Podobnie jak w przypadku płytek „cementowych”, najwięcej będzie w ofertach płytek wielkoformatowych i rektyfikowanych. Jakie kolory, oprócz klasycznej bieli przecinanej kolorowymi żyłami marmuru, będą popularne? Niebieski i czerń! Zobacz płytki Geotiles, np. Bahia Azul i Ekali.

Sprawdź:  5 porad jak zadbać o czyste powietrze w mieszkaniu

Geometryczne pasy

Lubisz stylistykę portugalskich czy hiszpańskich kafelek tradycyjnych? W 2022 roku nadal będą one cieszyć się zainteresowaniem projektantów. W odróżnieniu jednak od wielobarwnych wzorów z minionych lat, w nowym sezonie producenci stawiać będą na klasykę. Płytki geometryczne czy imitujące azulejos w nowych ofertach najczęściej mają kolory czerni i bieli (np. płytki Geotiles Llevant lub Ponent) lub różnych odcieni niebieskiego. Możesz zastosować je na podłogę, tworząc ciekawą przeciwwagę dla gładkich ścian. Projektanci wykorzystują je także do tworzenia dekoracyjnych pasów na ścienia, np. za umywalką i lustrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Głośniki Bluetooth — czym się kierować przy ich wyborze?

Głośniki Bluetooth już od kilku lat są bardzo popularne, ponieważ pozwalają nam cieszyć się wysoką jakością dźwięku niemal w każdym miejscu. Wystarczy jedynie podłączyć je za pomocą Bluetooth do telefonu…
Zobacz