Pharmbook odpowiedzią na zmiany w prawie farmaceutycznym

Zmiana przepisów ustawy prawo farmaceutyczne nakładająca na apteki i hurtownie nowe wymagania w zakresie zamawiania leków, weszła w życie 11 lipca 2015. „Platforma internetowa Pharmbook.pl od lat oferuje gotowe rozwiązania ułatwiające prawidłowe składanie zamówień a teraz pomaga naszym partnerom przejść przez proces zmian” – mówi Anna Socha, prezes PGF.

Zgodnie z nowymi regulacjami apteki będą mogły składać zamówienia na leki wydawane na receptę wyłącznie w formie elektronicznej lub pisemnej. Polska Grupa Farmaceutyczna już kilka lat temu opracowała skierowaną do specjalistów platformę internetową Pharmbook.pl. Serwis ten pomaga aptekarzom uniknąć niejasności związanych ze zmianą prawa farmaceutycznego. 

Portal Pharmbook.pl pozwala na sprawne dostosowanie się do nowych regulacji:

  • umożliwia aptekom składanie lub potwierdzanie zamówień w formie elektronicznej,
  • ułatwia wyszukiwanie dokumentów, minimalizując jednocześnie ryzyko ich zaginięcia,
  • automatycznie archiwizuje wszystkie dokumenty w formie elektronicznej,
  • zapewnia całodobowy dostęp do dokumentów oraz szybki i łatwy przepływ informacji pomiędzy apteką, hurtownią, a także GIF i WIF.

Są to mechanizmy minimalizujące ilość zbędnych formalności oraz działania ułatwiające obieg dokumentów i ich archiwizację. „Ten serwis powstał z myślą o profesjonalistach, dzięki niemu aptekarze mogą w prosty i wygodny sposób składać zamówienia” – wyjaśnia Anna Socha. 
Jako pierwszy serwis w branży farmaceutycznej Pharmbook.pl został wyposażony w funkcję  „Rozrachunki”, dzięki której kontrahenci mogą zarządzać wszystkimi dokumentami finansowymi dotyczącymi transakcji z PGF i dokonywać płatności bezpośrednio przez portal. Pozwala to na natychmiastową aktualizację stanu zobowiązań i lepsze zarządzanie płatnościami.

Platforma nie tylko ułatwia współpracę z PGF, jest również pomocna w  pracy z pacjentami. Oferuje aptekarzom bezpłatne szkolenia typu e-learning oraz przestrzeń do wymiany informacji, doświadczeń i opinii. Każdy aptekarz może bez trudu zarejestrować się na Pharmbook.pl i korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez konto użytkownika tego portalu.

Sprawdź:  Atrakcje turystyczne Oleśnicy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Atrakcje turystyczne Oleśnicy

Region Dolnego Śląska jest niezwykle bogaty w zabytki i skarby natury. Turystów przyciągają miasta o średniowiecznym rodowodzie, w których znajduje się mnóstwo zabytków z różnych okresów historii. Jednym z takich…
Zobacz