MdM 2019 - Marzenie o swoim mieszkaniu

MdM 2019 – Marzenie o swoim mieszkaniu

Ważnym krokiem do samodzielności jest mieszkanie. Można co prawda przez wiele lat wynajmować mieszkanie, płacić dodatkową opłatę za wynajem, ale dłuższą metę jest to droga donikąd, ponieważ nie ma gwarancji bezpieczeństwa mieszkaniowego. Koszty zakupu mieszkania, obojętnie, czy na rynku wtórnym, czy pierwotnym są ogromne. Przekraczają kilkakrotnie roczną pensję osób zarabiających w okolicach średniej krajowej. Aby sfinansować zakup mieszkania, trzeba skorzystać z kredytu mieszkaniowego i wykorzystać każde wsparcie oferowane przez państwo.

Mieszkanie – najważniejszy warunek założenia rodziny.

Zdaniem Polaków wyrażonym wielokrotnie w różnych sondażach jedną z największych przeszkód do założenia rodziny jest brak mieszkania. Powoduje on, że ludzie nie odczuwają  bezpieczeństwa socjalnego. Wynajmowanie mieszkania jest ryzykowne, najczęściej czasowe i po zakończonym okresie wynajmu trzeba szukać nowego mieszkania, przeprowadzać się i urządzać życie rodzinne od nowa. Na mieszkanie z zasobów gminnych szansę mają nieliczni, a i tak muszą wiele lat czekać w kolejce.

Mieszkanie dla młodych – pomoc państwa

Poszczególne ekipy rządzące na przestrzeni ostatnich 25 lat, starały się ułatwić życie młodym ludziom i wspomagać ich dążenia mieszkaniowe programami dopłat do mieszkań lub tanimi kredytami. Obecnie obowiązuje program „Mieszkanie dla Młodych” (MdM 2019), którego celem jest wsparcie młodych ludzi w zakupie mieszkania. Aby otrzymać wsparcie z programu MdM 2019, trzeba wraz ze wnioskiem kredytowym złożyć dokumenty o dofinansowanie wkładu własnego. Tytułem wyjaśnienia – banki od 2016 roku, jako warunek udzielenia kredytu mieszkaniowego stawiają wkład własny, co sprawia, że droga kredytu i mieszkania dla wielu osób jest zamknięta już na starcie. Program MdM 2019 ma im pomóc w sfinansowaniu wkładu własnego i w otrzymaniu kredytu mieszkaniowego.

Warunki programu MdM 2019

Kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego za sprawą programu „Mieszkanie dla Młodych” to dla wielu osób jedyna droga do wymarzonego mieszkania. Aby skorzystać z programu MdM 2019, trzeba spełnić kilka warunków, np.: nie można być posiadaczem mieszkania, choć współwłasność domu/ mieszkania nie wyklucza udziału w projekcie. Program MdM 2019 przeznaczony jest dla osób, które nie skończyły 35 roku życia. Przepis nie obowiązuje w przypadku rodziców trójki dzieci. Kolejnym warunkiem jest cena nieruchomości za metr kwadratowy, która nie może być wyższa niż wskaźnik określony dla danego rejonu. Najczęściej osoby mające jedno lub dwoje dzieci mogą liczyć na dopłatę do 50mkw i mogą otrzymać 20% dofinansowania wkładu własnego.

Sprawdź:  Atrakcje turystyczne Oleśnicy

Warunkiem udzielenia wsparcia jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Osoba ubiegająca się o kredyt hipoteczny i dopłatę musi posiadać pozytywną historię kredytową  i zdolność kredytową. Niezbędne jest udokumentowanie zarobków i posiadanie umowy o pracę. Nieterminowo regulowane zadłużenia pozbawiają szansy na skorzystanie z programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Atrakcje turystyczne Oleśnicy

Region Dolnego Śląska jest niezwykle bogaty w zabytki i skarby natury. Turystów przyciągają miasta o średniowiecznym rodowodzie, w których znajduje się mnóstwo zabytków z różnych okresów historii. Jednym z takich…
Zobacz