Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Właściciele różnego rodzaju posesji niemal już na etapie budowy muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego ogrodzenia. W zależności od stylu architektonicznego obiektu, a także indywidualnych preferencji, mogą zostać wybrane różnego rodzaju płoty. Na rynku jest ogromny wybór ogrodzeń, a liczba ofert potrafi czasami przytłoczyć. Na jaką siatkę ogrodzeniową się zdecydować?

Tradycyjne siatki zgrzewane i krepowane

Jednym z popularniejszych systemów ogrodzeniowych jest siatka zgrzewana o konstrukcji drutów z powłokami zabezpieczającymi. Wykonane są one z okrągłych drutów, których średnica zazwyczaj wynosi od 3 do 6 mm. Tworzą one moduły z oczkami kwadratowymi lub prostokątnymi.

Popularnym rozwiązaniem są również siatki krepowane, produkowane z drutu karbowanego. Proces wytwarzania przebiega inaczej niż w przypadku siatek tkanych techniczne, bowiem na początku drut z kręgów jest umieszczany w maszynie karbującej. Dzięki temu powstają charakterystyczne karby w strukturze drutu. Dopiero później rozpoczyna się właściwa produkcja siatki krepowanej. Zarówno większa średnica drutu, jak i karby umożliwiają wyprodukowanie siatki, które rozmiar oczek będzie wynosił 100 mm.

Zarówno siatki zgrzewane, jak i krepowane znajdują ogromne zastosowanie, między innymi jako wypełnienie bram, furtek, przęseł ogrodzeniowych, osłon urządzeń czy maszyn, a także jako ścianki działowe i magazynowe. Potrzebujesz pieniędzy na już? Pożyczka na raty pomoże Ci podreperować domowy budżet.

Nowoczesne panele ogrodzeniowe

Wybierając ogrodzenie, nieraz staniemy przed wyborem nowoczesnego systemu lub bardziej tradycyjnego. Wybierając styl nowoczesny, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, w jakim stylu wykonana jest zabudowa posesji. Wówczas łatwiej wybrać ogrodzenie w podobnej stylistyce. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne ogrodzenia panelowe. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, które montuje się bardzo łatwo. Ponadto panele stanowią jedne z najtrwalszych i najbardziej estetycznych rozwiązań ogrodzeniowych na rynku. Dlatego też, tak często wykorzystuje się je do zabezpieczania terenów firm, osiedli mieszkaniowych czy obiektów sportowych. Panele charakteryzują się przegięciami usztywniającymi, a także wykonaniem z drutów zgrzewanych punktowo.

Sprawdź:  Co lepsze: młynek do przypraw czy moździerz?

Ciekawy design po montażu dodatkowo przyciąga wzrok i potencjalnych klientów do sklepów budowlanych. Takie ogrodzenie świetnie wpasuje się w aranżację naturalnego ogrodu z nowoczesną bryłą domu. Remont mieszkania albo urządzanie ogrodu przerosły Twoje oczekiwania finansowe? Nie martw się! Szybka pożyczka na raty pomoże Ci dokończyć rozpoczęte już prace modernizacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Tanie piece do ogrzewania węglowego

Węgiel jest tak drogi, że nawet przy obiecanych dopłatach od rządu jego cenę boleśnie odczują użytkownicy. Tegoroczna zima z pewnością nie będzie należała do łatwych ze względu na ogromne koszty…
Zobacz