Zalety łóżka na antresoli

Zalety łóżka na antresoli

Czy łóżko na antresoli to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że jest to także rozwiązanie, które posiada pewne wady — jak wiele innych rzeczy. O czym należy pamiętać, decydując się na tego typu łóżko? Kiedy sprawdza się łóżko na antresoli, a kiedy nie? Do aranżacji swojej sypialni lub dzieci, zawsze należy podejść w odpowiedni sposób.

Wygoda i komfort

Aby łóżko na antresoli dobrze się spisywało, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze — odpowiednie wymiary. Nie będziemy w stanie zorganizować antresoli, jeżeli nie mamy do czynienia z pomieszczeniem w odpowiednich wymiarach. Przyjmuje się, że wygodna i komfortowa antresola to takie miejsce, którego minimalna wysokość to 5m.

Najczęściej z takimi pomieszczeniami mamy do czynienia w starych kamienicach. Sama wysokość antresoli to ok. 2m. Ta wysokość może zostać nieznacznie zmniejszona do ok. 1,2 – 1,3m, jeżeli ma ona być typowo tylko sypialnią. Niektórzy na antresoli znajdują również miejsce dla swojej garderoby, więc to wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych preferencji użytkownika.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni

Dlaczego tak duża ilość osób decyduje się na wykonanie łóżka na antresoli? Chociażby z tego względu, że jest to rozwiązanie pozwalające w efektywny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku małych kawalerek, gdzie przestrzeń jest bardzo mocno ograniczona. Antresola pozwoli na zorganizowanie takiej przestrzeni, gdzie będzie można urządzić wygodną sypialnię, która stanie się naszym miejscem odpoczynku.

Pamiętajmy jednak, że musimy mieć do czynienia z odpowiednio wysokim pomieszczeniem. Budowa takiej antresoli wpłynie także również na wzbogacenie efektu aranżacyjnego. Dobierzmy do niej odpowiednią barierkę, która może stać się dodatkową ozdobą w całym pomieszczeniu — niezależnie od tego, czy mamy do czynienia tylko z kawalerką, czy też z osobnym pomieszczeniem. Dopracujmy każdy detal, aby móc stać się posiadaczami antresoli z prawdziwego zdarzenia.

Bezpiecznie i z pomysłem

Zadbajmy także o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, abyśmy mieli pewność, że łóżko na antresoli nie spadnie pewnego dnia nam z góry. Cała konstrukcja musi zostać wykonana w odpowiedni sposób. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tego typu kwestiach, zdecydujmy się na współpracę z profesjonalistami, którzy są w stanie wykonać bezpieczną antresolę z drewna lub z metalu (ewentualnie z materiałów mieszanych).

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie z najróżniejszych względów na antresolę, wybierzmy łóżka piętrowe. Jest to również doskonałe rozwiązanie, które dostępne jest w wielu opcjach do wyboru. Z dwoma lub z trzema łóżkami, a czasem z jednym łóżkiem, ale za to z dodatkowymi meblami. Wybór jest naprawdę szeroki pod tym względem. Zadbajmy o wygodę i komfort — nie tylko, jeżeli chodzi o naszą sypialnię, ale również sypialnię maluchów, ponieważ to w ich pokoju bardzo często można znaleźć antresolę, która pozwala w ciekawy sposób zaaranżować całą przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czy lustro w salonie się przydaje?

Lustro to niezbędny element wystroju przedpokoju, łazienki czy sypialni. Pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale stanowi także ciekawą dekorację wnętrza. Niektórzy decydują się również na zawieszenie lustra w pokoju dziennym.…
Zobacz

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Właściciele różnego rodzaju posesji niemal już na etapie budowy muszą zdecydować się na wybór odpowiedniego ogrodzenia. W zależności od stylu architektonicznego obiektu, a także indywidualnych preferencji, mogą zostać wybrane różnego…
Zobacz

Tanie piece do ogrzewania węglowego

Węgiel jest tak drogi, że nawet przy obiecanych dopłatach od rządu jego cenę boleśnie odczują użytkownicy. Tegoroczna zima z pewnością nie będzie należała do łatwych ze względu na ogromne koszty…
Zobacz