Skala twardości materaca ma znaczenie. Jaki zatem wybrać

Skala twardości materaca ma znaczenie. Jaki zatem wybrać?

Wyspanie się jest ogromnie ważne dla funkcjonowania ludzkiego organizmu.  Jeżeli przez dłuższy czas człowiek ma problemy z zasypianiem, śpi zbyt krótko lub warunki do spania nie są optymalne, to pojawiają się kłopoty z koncentracją i ogólne rozdrażnienie oraz przemęczenie. Dobry sen zależy od kilku czynników: temperatury w pokoju, stanu zdrowia, łóżka i oczywiście od wygodnego materaca.

Zdrowy materac piankowy 160×200

Materace piankowe są wypełnione pianką poliuretanową, która gwarantuje wygodny odpoczynek i zapewnia spokojny sen. Pianka poliuretanowa jest wytrzymała i elastyczna, odporna na odkształcenia, zapewnia sprężystość oraz znakomitą cyrkulację powietrza. Materace wypełnia się różnymi warstwami, np.: lateksem, pianką memory, matą kokosową i pianką wysokoelastyczną. Materace lateksowe polecane są osobom, które mają problemy z regulacją temperatury ciała – ułatwiają przepływ powietrza i odprowadzenie wilgoci. Dopasowują się do sylwetki, przez co zapewniają wygodny i spokojny sen. Materace piankowe 160×200  z warstwą z pianki memory to prawdziwa ulga dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Pianka z pamięcią do kształtu ciała odciąża stawy. Taki materac jest idealny dla par, ponieważ nie przenosi drgań i druga osoba nie odczuwa przekręcania się na bok partnera/partnerki.

Materace piankowe h3 z maty kokosowej

To materace  o zwiększonej twardości i wytrzymałości, o znakomitej cyrkulacji powietrza wewnątrz. Materace te są polecane osobom ważącym powyższej 60 kg.

Dobór materaca do wagi

Jednym z parametrów wyboru materaca jest waga użytkownika. Materace mają skale twardości i dlatego trzeba je dopasować do ciężaru ciała śpiącej osoby. Te, które są określane jako H2, są przeznaczone dla dzieci i dla osób szczupłych w przedziale wagowym od 20kg (5-letnie dziecko) do 60kg. Materace oznaczone jako H3 są dostosowane do potrzeb użytkowników ważących między 60-90 kg. Z kolei najtwardsze materace H4 i H5 to produkty przeznaczone dla osób ważących ponad 90kg. Dobór materaca pod względem wagi jest istotny, ponieważ materac jest produktem, który jest używany przez wiele lat, a jego zakup to inwestycja w zdrowie oraz wygodny i komfortowy sen.

Właściwości zdrowotne materacy piankowych

Materace piankowe 160×200 to produkty, które w zależności od rodzaju mają różnorodne właściwości zdrowotne. Materac z pianką memory jest przewiewny i pod wpływem temperatury ciała idealnie dopasowuje się do jego kształtu. Ma właściwości ortopedyczne – zapobiega odleżynom, więc jest polecany osobom z niepełnosprawnością, chorym po wypadkach i urazach. Taki materac odciąża stawy i nie uciska kończyn – mogą spać na nim osoby mające problemy z chorobami układu krążenia. Materace piankowe z matą kokosową lub lateksem cechują się znakomitym poziomem cyrkulacji i zapobiegają wilgoci. Polecane są osobom, które pocą się w trakcie snu i czują się z tym problemem niekomfortowo. Już po kilku tygodniach spania na materacu lateksowym lub kokosowym odczuwają znaczą poprawę i zmniejszenie potliwości.

Kilka mitów odnośnie twardości materaca

Bardzo popularny jest mit, że twardy materac jest dobry dla kręgosłupa. Prawda jest inna – materac dobiera się do wagi. Źle dobrany materac powoduje, że pozycja kręgosłupa podczas spania jest daleka od fizjologicznej  i nienaturalna. Może to powodować bóle kręgosłupa i kłopoty z krążeniem.  Ortopedzi zalecają, aby przy zakupie materaca piankowego kierować się zaleceniami producenta, a nie powszechnie panującymi poglądami. Dobór twardości materaca do wagi to najważniejszy element dobrego snu.

Materace piankowe 160×200 są rewolucyjnym produktem. W zależności od warstwy, można je dobrać do potrzeb każdego użytkownika. Właściciel zyskuje zdrowie, komfortowy wypoczynek i szybko dostrzega, że materac pomógł mu w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości takich jak: bóle kręgosłupa i stawów, czy potliwość. Nowoczesne materace to ulga dla alergików, ponieważ większość z ich jest antyalergiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Modne płytki do łazienki 2022

Czy w 2022 roku czeka nas rewolucja w kwestii dekoracji wnętrz łazienek? Zdecydowanie nie. Producenci glazury postawili w nowym sezonie na stylistykę zbliżoną do tej sprzed roku, a więc neutralne…
Zobacz