Materac kieszeniowy, lateksowy, bonellowy...? Jaki materac do małżeńskiego łóżka?

Materac kieszeniowy, lateksowy, bonellowy…? Jaki materac do małżeńskiego łóżka?

Zakup materaca, który będzie odpowiadał dwóm osobom, może nie być prosty. Para może mieć różne preferencje co do twardości powierzchni. Niektórzy preferują spanie na miękkich materacach, inni wolą twarde, zdarzają się też osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa w nocy. Jaki więc wybrać materac do małżeńskiego łoża?

Rodzaje materaców do łóżek

W sprzedaży jest kilka rodzajów materaców, które można dopasować do małżeńskiego łóżka. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy kierować się ich właściwościami. Wśród często kupowanych wymienia się materace kieszeniowe. Zapewniają one dobrą elastyczność, dopasowują się do kształtu ciała, sprawdzają się w podwójnych łóżkach, nawet jeśli między parą jest duża różnica wagi. Materace kieszeniowe są opisane dokładniej na meblobranie.pl/materace, gdzie można poznać mechanizm ich działania.

Kolejny rodzaj to materace sprężynowe, zwane bonellowymi. To, co przemawia na ich korzyść to dla wielu osób niska cena. Czy są one jednak wystarczająco wygodne? Dla osób, które lubią spać na twardej powierzchni tak, ale mają one małą sprężystość punktową, co oznacza, że materac ugina się na większej powierzchni, np. podczas wstawania czy zmieniania pozycji.

Wyróżnia się jeszcze materace lateksowe. Te charakteryzują się sporą elastycznością, dopasowują się do ciała, ale i zapewniają odpowiednie podparcie kręgosłupa. Materace lateksowe nie odkształcają się i z powodzeniem można kupować je do łóżek małżeńskich.

W sprzedaży są jeszcze materace piankowe. Takie modele są komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa, dobrze przepuszczają powietrze, dopasowują się do ciała. Jedynym ich minusem może być wysoka cena.

Jak wybrać materac dla dwóch osób?

Przy wyborze materaca dla dwóch osób, należy przyjrzeć się kilku kwestiom. Wśród nich wymienia się rozmiar. Ten powinien być oczywiście dopasowany do ramy łóżka, jednak zaleca się, by szerokość nie była mniejsza niż 140 cm. Materac dla pary powinien wyróżniać się elastycznością punktową, mieć równą wysokość, dobrze tłumić ruchy. Musi też być dostosowany do wagi cięższego użytkownika. Nie zawsze trzeba jednak wybierać jeden materac. Jeśli osoby mają odmienne preferencje co do komfortu spania, wówczas należy rozważyć zakup dwóch różnych materaców, co jest możliwe.

Dwa materace do łóżka małżeńskiego

Tańszym rozwiązaniem może być zakup jednego materaca dla dwóch osób, jeśli jednak w grę wchodzi komfort wypoczynku, cena nie gra żadnej roli. Jeśli użytkownicy łóżka różnią się od siebie wagą, ale i preferencjami, jeżeli chodzi o sen, wówczas lepszym wyborem będzie zakup dwóch materaców. Dzięki temu para będzie zadowolona. Jedna osoba będzie mogła spać na twardej powierzchni, inna na miękkiej. Warto jednak zadbać o to, by między materacami nie było szczeliny. Jak to zrobić? Możliwe jest dokupienie dodatkowego materaca nawierzchniowego lub specjalnego łącznika, przez co obecność dwóch różnych powierzchni nie będzie odczuwalna na środku łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zalety łóżka na antresoli

Czy łóżko na antresoli to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że jest to także rozwiązanie, które posiada pewne wady — jak wiele innych rzeczy.…
Zobacz