Kuchnia z półwyspem - dlaczego warto

Kuchnia z półwyspem – dlaczego warto?

Kuchnia z półwyspem jest bardzo powszechnym rozwiązaniem, spotykanym w wielu mieszkaniach i domach na całym świecie. Pozwala na estetyczne połączenie strefy kuchennej z resztą domostwa, oferując nam dodatkową przestrzeń do przygotowania oraz spożywania posiłków. Taki układ mebli ma sporo plusów, sprawdzając się nie tylko w niewielkich, ale również sporych pod względem powierzchni lokalach. Dlaczego warto będzie zdecydować się na kuchnię z półwyspem?

Jak wygląda kuchnia z półwyspem?

Tego typu rozwiązanie niezbyt różni się od zwykłego układu mebli. Przykładowo kuchnia z półwyspem Halupczok posiada ciąg blatów pod jedną albo kilkoma ściankami, który jest przedłużony o półwysep przylegający krótszym bokiem do muru, zaś dłuższym oddzielającym przestrzeń kuchenna od całości pomieszczenia. 

Może on przybierać ażurową formę – opierającą się tylko na płycie z podporą, jak i w całości zabudowaną z zastosowaniem następnych szafek. Jego powierzchnia służyć nam będzie w roli części roboczej albo stolika do spożycia posiłków; możemy także umieścić na niej zlew albo płytę indukcyjną. Ostateczne przeznaczenie oraz wygląd półwyspu zależne są wyłącznie od naszych upodobań i potrzeb. 

Kuchnia z półwyspem w niewielkim mieszkaniu

Kuchnia z półwyspem, to rozwiązanie stworzone do niewielkich mieszkań oraz kawalerek. Tam, gdzie zależeć nam będzie na powiększeniu przestrzeni, ale też zauważalnym podziale na funkcje. W takim przypadku kuchnia zamknięta nie zda tutaj egzaminu (więcej na stronie https://www.meble-halupczok.pl/produkty/ksztalt/kuchnia-zamknieta/). Łącząc naszą kuchnię z salonem, zyskamy więcej miejsca, niemniej zależy nam, aby przebywając w salonie, nie być równocześnie w kuchni. 

Kuchnia premium z półwyspem kuchennym, idealnie sprawdzi się w takiej podwójnej roli. Pamiętajmy jednak, iż kuchenny barek to mebel funkcjonalny: czasami zastępuje stół, czasami stanowi dodatkowy ciąg kuchenny. 

Dodatkowy ciąg roboczy dzięki kuchni z półwyspem 

Chcąc zaaranżować kuchnię z półwyspem złączoną z salonem, powinniśmy dowiedzieć się, gdzie przebiegają instalacja wentylacyjna oraz wodno-kanalizacyjna. Jeżeli umieszczone są one między salonem a kuchnią w ścianie, którą będziemy wyburzać, możemy umieścić w półwyspie zlew albo płytę do gotowania z wyciągiem. 

Półwysep kuchenny, będzie w takim przypadku stanowił dodatkowy ciąg kuchenny z płytą do przygotowania posiłków i zlewem mającym dodatkowy blat roboczy. Dzięki temu łatwiej można w niewielkiej kuchni zaprojektować właściwy trójkąt roboczy – niemożliwy do uzyskania w jednorzędowej kuchni. Półwysep zorganizuje kuchnie w układzie równoległym albo w kształcie litery U. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like