Jak urządzić kuchnię skandynawską?

Jak urządzić kuchnię skandynawską?

Kuchnia jako jedno z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu powinna cechować się nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale również pięknym designem, który zachęca domowników do przebywania we wnętrzu. Jednym z najbardziej ponadczasowych sposobów na urządzanie przestrzeni kuchennych jest subtelny styl skandynawski. Sprawdź, czym się charakteryzuje oraz w jaki sposób wprowadzić go do wnętrza.

Styl skandynawski – prostota i gustowny minimalizm

Styl skandynawski pozwala na zachowanie jak najwyższej funkcjonalności we wnętrzu. Charakteryzuje się on wprowadzaniem do wnętrza wyłącznie potrzebnych elementów, które są przydatne w trakcie przebywania w pomieszczeniu. Skandynawski design to również odzwierciedlenie prostych, minimalistycznych form oraz stonowanych odcieni. Dodatki dobierane są z rozwagą, tak aby nadać kuchni uroku, ale jej nie przytłoczyć. 

Jakie kolory stosować w kuchni skandynawskiej? 

Wnętrza skandynawskie cechują się ogromną przestronnością i przejrzystością. Zazwyczaj pomieszczenia te są jasne i dobrze oświetlone. Można uzyskać to dzięki dużym oknom oraz dobrze dobranym kolorom ścian i mebli. Ważne, aby zrezygnować z mocnych, intensywnych odcieni na rzecz subtelnych i stonowanych. Najczęściej w kuchniach skandynawskich można znaleźć barwy takie, jak:

  • biel,
  • szarość,
  • beż,
  • turkus,
  • błękit,
  • pastelowy róż. 

Meble do kuchni skandynawskiej – na jakie się zdecydować?

W kuchni skandynawskiej ogromną rolę odgrywają meble. Powinny one nadawać odpowiedniego klimatu i wprowadzać do wnętrza naturalność. Wyznacznikiem skandynawskiego charakteru są meble drewniane. Dobrze, jeśli są one wykonane z najwyższej jakości surowca. Wyjątkowe wyposażenie kuchenne drewniane, które charakteryzuje się solidnym wykonaniem, można znaleźć na stronie ernestrust. Bardzo często w projektach kuchennych w stylu skandynawskim projektanci decydują się na wprowadzenie również innych surowców naturalnych niż drewno. Wśród nich najczęściej można wymienić między innymi: 

  • kamień,
  • bawełnę,
  • len.

Popularnym rozwiązaniem są meble wzbogacone o piękny element ozdobny, jakim jest szkło. Pięknie przeszklone witryny i szafki doskonale sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich, dodając im wyjątkowego charakteru. 

Sprawdź:  Skala twardości materaca ma znaczenie. Jaki zatem wybrać?

Jakie dodatki do kuchni skandynawskiej? 

Odpowiednio dobrane meble kuchenne to nie wszystko. Ważną kwestią jest również wybór ładnych i pasujących do całej aranżacji dodatków. Kuchnia skandynawska powinna być jasnym, przestronnym wnętrzem, ozdobionym naturalnymi dekoracjami. Wszystkie dodatkowe elementy, jakie znajdą się w przestrzeni, powinny wprowadzać do niej spokój i harmonię. Można zdecydować się na urokliwe zasłonki w jasnym kolorze oraz ozdobne kwiaty, które wprowadzą do wnętrza ciepłego i przytulnego klimatu. Nie należy zapominać o dobrym oświetleniu, które nie tylko stanowi piękny element ozdobny całego wnętrza, ale również sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Głośniki Bluetooth — czym się kierować przy ich wyborze?

Głośniki Bluetooth już od kilku lat są bardzo popularne, ponieważ pozwalają nam cieszyć się wysoką jakością dźwięku niemal w każdym miejscu. Wystarczy jedynie podłączyć je za pomocą Bluetooth do telefonu…
Zobacz