Głośniki Bluetooth — czym się kierować przy ich wyborze?

Głośniki Bluetooth — czym się kierować przy ich wyborze?

Głośniki Bluetooth już od kilku lat są bardzo popularne, ponieważ pozwalają nam cieszyć się wysoką jakością dźwięku niemal w każdym miejscu. Wystarczy jedynie podłączyć je za pomocą Bluetooth do telefonu czy laptopa i uruchomić swoją ulubioną playlistę. Są cenione nie tylko za swoje niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je bardzo łatwo przenosić i zabierać ze sobą na wakacje czy do ogrodu, ale również korzystną cenę. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Wielkość i przeznaczenie głośnika Bluetooth

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając głośnik Bluetooth, jest jego wielkość, a co za tym idzie, przeznaczenie. Na rynku dostępne są modele o niewielkich, ale i sporych rozmiarach. Te pierwsze doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy używać tego urządzenia poza domem. Niewielkie wymiary sprzętu pozwolą nam go szybko i bezproblemowo zapakować do plecaka, torebki czy walizki i cieszyć się swoją ulubioną muzyką na wakacjach, czy wycieczce ze znajomymi.  

Jeżeli jednak planujemy na przykład górską wędrówkę czy wyprawę kajakową, powinniśmy postawić na sprzęt, który jest dostosowany do takich niekorzystnych warunków. Musi być on odporny zarówno na wodę jak i kurz. W takiej sytuacji znaczenie ma również jego obudowa — najlepiej jeśli jest wytrzymała i odporna na zarysowania i zagniecenia. Tego typu rozwiązania oferuje marka Bang & Olufsen. Do użytku domowego z kolei najlepiej nadają się większe modele. Część z nich dostępna jest również na przykład ze stacją dokującą.

Parametry techniczne głośnika Bluetooth

Wybierając głośnik Bluetooth, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Ważne jest tutaj pasmo przenoszenia, które powinno się mieścić w zakresie od 20 Hz do 20 kHz, a także moc głośnika. Zazwyczaj w urządzeniach o mniejszych wymiarach parametr ten kształtuje się na poziomie 10 W. Z kolei w nieco większych 20 W lub więcej. Wybierając tego typu urządzenie, warto postawić na model o jak najwyższej mocy, na przykład wyposażony w dodatkowy wzmacniacz.  

Sposób zasilania i czas pracy głośnika Bluetooth

Przed zakupem głośnika Bluetooth, warto zastanowić się, w jakich warunkach chcemy korzystać z tego urządzenia, ponieważ ten aspekt determinuje jego minimalny czas pracy. O dobrych jakościowo sprzętach mówi się kiedy wynosi on 7-10 godzin. Najwyższej jakości wersje mogą jednak gwarantować ten parametr na znacznie wyższym poziomie, wynoszącym nawet 24-27 godzin. Ostatnim aspektem na który warto zwrócić uwagę, jest sposób zasilania. Obecnie najczęściej w tego typu urządzeniach znajduje się zasilacz sieciowy wyposażony w złącze USB typu C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Pastelowe farby w aranżacji łazienki

Kolory pastelowe dziś z powodzeniem stosuje się w różnych stylach dekoracyjnych i niemal wszystkich domowych przestrzeniach. Barwy te doskonale ze sobą współgrają, dlatego bez obaw można je łączyć w kompozycje,…
Zobacz

Jak urządzić kuchnię skandynawską?

Kuchnia jako jedno z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu powinna cechować się nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale również pięknym designem, który zachęca domowników do przebywania we wnętrzu. Jednym z najbardziej ponadczasowych…
Zobacz