Drewno w ogrodzie - aranżacja przestrzeni wokół domu

Drewno w ogrodzie – aranżacja przestrzeni wokół domu

Piękny ogród pełen drzew i krzewów ozdobnych to doskonałe miejsce do odpoczynku. Może być jeszcze przyjemniejsze, gdy zamieścimy idealnie komponujące się z roślinami elementy z drewna. Oczywiście wiele zależy od ogrodu oraz od tego, w jakim stylu jest urządzony. Natomiast drewno zawsze świetnie komponuje się z roślinami. W końcu to naturalne środowisko, warto więc udekorować swoją przestrzeń wokół domu. Co ciekawe, elementy z drewna nie tylko ładnie się komponują z całością, ale mogą być niezwykle funkcjonalne i pomocne dla całego środowiska.

Huśtawka ogrodowa – odpoczynek i nie tylko 

Pierwsze promienie słońca padające na twarz, cisza i spokój, a przede wszystkim to wszystko na świeżym powietrzu w zaciszu własnego ogrodu. To właśnie tak relaksujące popołudnie może zapewnić huśtawka drewniana znajdująca się w ogrodzie. 

Większość huśtawek wykonanych z drewna można wykonać na zamówienie, dzięki czemu idealnie dopasujesz rozmiar do wolnej przestrzeni przed domem. Ponadto wygodne siedzisko, odpowiedni kąt oparcia i zaimpregnowane drewno, które będzie odporne na wiele czynników zewnętrznych. To wszystko sprawia, że huśtawka ogrodowa pozostanie na długi czas w nienaruszonym stanie. Co więcej, drewno idealnie komponuje się z zielenią i innymi kolorami iglaków, drzew liściastych i kwiatów. 

Huśtawka ogrodowa drewniana może także pełnić funkcję ławki np. podczas spotkania ze znajomymi, grilla z rodziną i podczas innych spotkań w większym gronie bliskich. Delikatne bujanie dodatkowo zrelaksuje gości, a Ty nie będziesz potrzebować dodatkowego mebla, aby pomieścić wszystkich przy jednym stole. 

To także świetna zabawa dla najmłodszych! Dzieciaki uwielbiają huśtanie się, dlatego warto chociażby dla nich wyposażyć ogród w huśtawkę z ławką dla dziecka. W ten sposób dziecko może bez przeszkód zdobywać kolejne rekordy podczas huśtania się, a całe siedzisko obok będzie wolne do odpoczynku lub dla gości. 

Budki lęgowe i karmniki dla ptaków 

Ogród to także idealne miejsce do zadbania o najmniejsze stworzenia występujące w naszej okolicy. Mowa oczywiście o ptakach, których zawdzięczamy wiele dobrego, m.in. walkę ze szkodnikami. Niestety ze względu na rozwój technologii, modernizację budynków i zastosowanie coraz to nowszych materiałów ptaki mają problem z budowaniem gniazd. Warto więc nasz ogród wyposażyć w budki lęgowe dla ptaków, a te małe stworzenia z pewnością odwdzięczą się za zapewnienie bezpieczeństwa. 

Sprawdź:  Porządki w ogrodzie - co zrobić z odpadami zielonymi?

Budki lęgowe wieszamy na drzewie, na ścianie budynku – nie tylko w ogrodzie, ale także na działce, w lesie i w parku. Ważne, aby odpowiednio dobrać typ budki do gatunków ptaków występujących w naszej okolicy. Dzięki temu silniejsze ptaki nie będą mogły przejąć kontroli nad schronieniem najmniejszych. Co równie ważne, to by miejsce wokół budki odpowiednio zabezpieczyć przed drapieżnikami takimi jak kuny, koty, itp. Należy usunąć gałęzie i inne elementy, które mogłyby ułatwić drapieżnikom dostanie się do wnętrza budki. 

Karmniki dla ptaków to kolejny element, który nie zajmuje sporo miejsca w ogrodzie, ładnie wygląda, a przede wszystkim stanowi miejsce pożywienia dla ptaków, szczególnie w okresie zimowym. 

Altany, donice, pergole i inne ozdoby

W ogrodzie świetnie sprawdzą się także mniejsze elementy takie jak donice, skrzynki na kwiaty oraz pergole, które stanowią podporę dla pnączy. Dodatkowo w ogrodzie często spotkać możemy altany wykonane z drewna – to świetne miejsce na grilla, spotkanie ze znajomymi czy rodzinny obiad na świeżym powietrzu. Dach skutecznie chroni przed czynnikami atmosferycznymi, a my możemy cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu. 

Warto stosować w ogrodzie drewniane elementy które również pochodzą z natury, a przy tym pięknie wyglądają doskonale komponując się z całością. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Piękna odmiana klonu – jawor

Szukacie roślin do ogrodu? Może warto zainteresować się specjalną odmianą klonu – jaworem? Więcej o tej roślinie dowiecie się z poniższej publikacji. Klon jawor to majestatyczne drzewo, które jest w…
Zobacz