Ceny prądu rosną Sprawdź, jak wpłynie to na koszty ogrzewania elektrycznego

Ceny prądu rosną? Sprawdź, jak wpłynie to na koszty ogrzewania elektrycznego

Obawiasz się, że rosnące ceny energii elektrycznej spowodują spadek opłacalności elektrycznego ogrzewania podłogowego? Sprawa jest bardziej złożona. Podwyżki nie przekładają się w jednoznaczny sposób na ogólne koszty takiego systemu. Sprawdź, co decyduje o tym, że mimo coraz wyższych cen prądu jest to nadal jeden z najbardziej ekonomicznych systemów ogrzewania.

Ceny prądu to nie wszystko. Dlaczego elektryczne ogrzewanie podłogowe się opłaca?

To, że w ciągu ostatniego roku prąd podrożał średnio o 20%, nie oznacza wcale, że uśrednione miesięczne koszty ogrzewania elektrycznego będą rosły dokładnie tak samo. Na tę kwestię warto spojrzeć szerzej. Zwróć uwagę, jakich parametrów używa kalkulator zużycia prądu dostępny na stronie Heat Decor. Stawka za 1 kWh prądu jest tylko jedną z kilku zmiennych. Na to, jaki będzie ogólny koszt ogrzewania podłogowego elektrycznego, wpływają także inne czynniki: powierzchnia domu i klasa energetyczna budynku (te, w przeciwieństwie do cen prądu, są stałe).

kalkulatorze zużycia prądu na stronie Heat Decor znajdziesz również informacje na temat kosztów inwestycyjnych materiałów. W tym punkcie nowoczesne ogrzewanie elektryczne ma znaczną przewagę nad innymi rozwiązaniami, np. kotłami gazowymi czy na pellet. Wybierz ogrzewanie podłogowe elektryczne, a zaoszczędzisz nie tylko na etapie montażu, ale także później. Prawidłowo zamontowany system jest bezobsługowy, nie wymaga serwisowania, napraw ani przeglądów, a jego części działają bezawaryjnie przez dziesięciolecia. To w praktyce oznacza, że jest jednorazową inwestycją na całe życie.

Wykorzystaj kalkulator zużycia prądu i oblicz koszty ogrzewania elektrycznego

Kalkulator zużycia prądu to praktyczne narzędzie, które pomoże Ci przeanalizować zmiany wysokości kosztów eksploatacyjnych w zależności od zmian cen prądu. Podaj w kalkulatorze różne stawki za 1 kWh prądu i sprawdź, jak będą zmieniały się Twoje miesięczne i roczne rachunki. Może zachęci Cię to do tego, by zainwestować w fotowoltaikę i uniezależnić się od rosnących cen? Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych, kalkulator zużycia prądu Heat Decor obliczy dla Ciebie, jaka powinna być moc znamionowa instalacji, by zrównoważyć zużycie prądu przez ogrzewanie elektryczne.

Sprawdź:  Jak czyścić meble tapicerowane?

Obliczenie kosztów ogrzewania podłogowego elektrycznego to tylko początek. Chcesz zrobić kolejny krok w kierunku przyjaznego środowisku, zeroemisyjnego i bezobsługowego systemu ogrzewania? Skontaktuj się ze specjalistami Heat Decor, aby otrzymać szybką wycenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zaaranżować stół na uroczyste przyjęcie?

Ważne okazje najlepiej świętuje się w gronie rodziny i przyjaciół. Zapraszając gości do domu, często szykuje się wystawną kolację obejmującą ciepły posiłek, przekąski, a nawet deser. Większość rodzinnych imprez zatem…
Zobacz

Modne płytki do łazienki 2022

Czy w 2022 roku czeka nas rewolucja w kwestii dekoracji wnętrz łazienek? Zdecydowanie nie. Producenci glazury postawili w nowym sezonie na stylistykę zbliżoną do tej sprzed roku, a więc neutralne…
Zobacz